Данія спростила правила в'їзду для українців: що змінилося

Данія спростила правила в'їзду для українців: що змінилося

Фото: Unsplash

Вимога щодо тестування на COVID-19 перед приїздом до Данії скасована.

Данія змінила правила в'їзду для громадян України у період пандемії коронавірусу.

Про це повідомляє Посольство України у Данії у Facebook.

Так, 25 жовтня данський уряд скасував дію національної кольорової моделі, що групувала країни за рівнем захворюваності на COVID-19. Таким чином, від цієї дати обмеження на поїздки до Данії спрощені.

"З цієї дати громадяни України можуть в'їжджати в Данію без необхідності робити тест на COVID-19 та самоізолюватися після прибуття. Для цього органам прикордонного контролю Данії потрібно пред'явити COVID-сертифікат ЄС або його еквівалент. COVID-сертифікат, виданий українським Єдиним порталом державних послуг "Дія", також приймається, оскільки Україна приєдналася до системи цифрових COVID-сертифікатів ЄС. Зазначений COVID-сертифікат має підтверджувати вакцинацію від COVID-19 однією чи двома дозами вакцини, негативний результат тестування на COVID-19 або одужання від COVID-19", - йдеться у повідомленні.

Водночас, за відсутності COVID-сертифікату, українцям потрібно зробити тест на COVID-19 протягом 24 годин після прибуття до Данії в одному з центрів тестування. Вимога щодо тестування на COVID-19 перед приїздом до Данії скасована.

Також, якщо громадянин України раніше перехворів на COVID-19, але не має COVID-сертифікату, потрібно надати медичну довідку, що підтверджує позитивний результат ПЛР-тесту на COVID-19, зробленого не менше ніж за 14 днів, але не більше ніж за рік до в'їзду до Данії. В такому разі робити тест на COVID-19 після прибуття в Данію не потрібно.

Якщо громадянин України в’їжджає до Данії з країн, які Данія вважає країнами з "дуже високим ризиком інфікування COVID-19" (наразі це більшість країн Африки, Азії та Латинської Америки), потрібно підтвердити повну вакцинацію або одужання від COVID-19. В іншому разі треба зробити тест на COVID-19 одразу після прибуття до Данії (в аеропорту) та самоізолюватися на 10 днів.

У Посольстві додають, що данський уряд залишив за собою право швидко відновити усі обмеження в разі виникнення надзвичайної ситуації, пов'язаної з появою за кордоном нових варіантів вірусу COVID-19, які можуть становити ризик для країни.

Новини світу: Шрі-Ланка спростила правила в'їзду для повністю вакцинованих подорожувальників

Новини світу: Шрі-Ланка спростила правила в'їзду для повністю вакцинованих подорожувальників

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація