Трахтемирів та озеро Бучак у Черкаській області: історичний вікенд серед природи над Дніпром

Трахтемирів та озеро Бучак у Черкаській області: історичний вікенд серед природи над Дніпром

@ytilizacuay @bad_kiev | Instagram

У Трахтемирові розташоване скіфське городище, а за 20 кілометрів від них - чисте озеро над Дніпром.

Пандемія коронавірусу зруйнувала всі плани на відпустку за кордоном через закриті авіашляхи та зупинку транспорту. Однак це хороша нагода влаштувати свою відпустку-2020 в Україні і познайомитися із новими місцями.

ТСН.ua розповідає, де в Україні сховалася Шрі-Ланка, яке місце на мапі країни не поступається швейцарським краєвидам та де можна побачити екзотичних тварин, не виїжджаючи за кордон. Щоб зробити вікенд цікавішим, варто завітати до Трахтемирова та покупатися у озері Бучак по сусідству із півостровом у Черкаській області.

Історичний Трахтемирів та озеро Бучак: дика природа у "місці сили"

Трахтемирів - це півострів на Дніпрі у Черкаській області. Він розташований навпроти Переяслав-Хмельницького. Саме це місце було козацькою столицею, а останнім часом було закритою територією, яке охороняли автоматники.

Так, Трахтемирів підійде не лише тим, хто цікавиться козаками та історією загалом, а також і тим, хто хоче відпочити посеред природи правобережжя Дніпра. 

Крім цього, влітку туристи можуть посмакувати абрикосами, аличею та іншими плодами просто зриваючи з дерев, яких тут цілі гаї. Також це місце вважається священним.

instagram.com/gene_green__

Кому вражень не вистачить, може поїхати до озера Бучак, яке відділяє від Дніпра лише маленька ділянки суші. Озеро розташоване біля закинутого села, з якої люди повиїжджали через те, що тут планували будувати Канівську ГАЕС.

Озеро з’явилося 1987 року на місці, де мав бути фундамент станції. Так, котлован із чистою джерельною водою з’єднується з Дніпром невеликою протокою. 

instagram.com/gene_green__

Як доїхати до Трахтемирова та озера Бучак

Найліпше на ці локації їхати власним автомобілем або ж орендованим, однак можна скористатися і потягом. Спочатку потрібно доїхати до міста Черкаси. Наприклад, з Києва можна доїхати лише одним поїздом, який буде у дорозі 3 години 41 хвилину.

Вартість квитків за напрямком "Київ - Черкаси":

  • місце для сидіння першого класу - 238 грн;
  • місце для сидіння другого класу - 191 грн.

З Черкас потрібно доїхати до села Великий Букрин, а звідти до півострова пройти ще близько 12 кілометрів. Це можна зробити за допомогою автобусів, автостопу чи орендованої машини. 

Від Трахтемирова до озера Бучак потрібно проїхати близько 22 кілометрів.

instagram.com/gene_green__

Де зупинитися та чим зайнятися у Трахтемирові та на озері Бучак

Тим, хто хоче податися на вікенд до Трахтемирова, варто завітати до будиночка місцевого відлюдника Скіфа, козацького кладовища та скіфського городища. Якщо бажаєте провести тут більше часу, варто подбати про намет, одяг, запаси їжі та питну воду, адже на півострові є лише одне джерело.

Якщо у планах завітати і на озеро Бучак, то, звісно, варто взяти купальник, плед для відпочинку на березі та подбати про розваги.

instagram.com/gene_green__
instagram.com/gene_green__
instagram.com/mrs_boyko_