День ангела 10 грудня: кого вітати з іменинами цього дня

День ангела 10 грудня: кого вітати з іменинами цього дня

Фото: Credits

Цього дня іменини святкують носії 14 імен.

День ангела — це вшанування святого покровителя, ім'я якого носить людина. Цей день також називають іменинами.

День ангела (іменини) 10 грудня святкують: Арсеній, Ганна, Георгій, Дмитро, Іван, Макар, Максим, Микола, Наум, Павло, Параска, Степан, Терентій, Тимофій.

Чоловічі іменини

Арсеній

Ім'я Арсеній походить з грецької мови і в перекладі означає "чоловічий" або "мужній". Арсенію притаманні егоїзм і самолюбство. Водночас він може бути сором'язливим і добродушним чоловіком.

Георгій

Георгій — це ім'я давньогрецького походження, у перекладі означає "землероб". Георгій вміє вислухувати свого співрозмовника, йому можна довіритися в лоскітливій ситуації. Може зберегти чужу таємницю. Здатний добре викладати свої думки в писемній формі. У будь-якій роботі дуже ретельно й серйозно ставиться до дорученої справи. Загалом він доброзичливий до людей. З жінками Георгій нерішучий, але сімейне життя складається зазвичай щасливо.

Дмитро

Стародавні греки вважали, що ім'я Дмитро означає "присвячений богині Деметрі". Дмитро – наполегливий, винахідливий і з оригінальним складом розуму. Його наполегливість легко передається оточенню. Дмитро – надійний і хороший друг. Аналітичний розум і кмітливість Дмитра допомагають йому швидко просуватися по службі. Він вміє справляти гарне враження, що дає йому ще одну конкурентну перевагу в житті.

Іван

Ім'я Іван (Іоанн) означає "помилуваний Богом", "милість Божа", "подарунок Божий". Дорослого Івана характеризують такі риси як спокій і добропорядність. Іван – неквапливий і до поспіху ставиться вкрай негативно. Івани за натурою не лідери, а скоріше такі, яких ведуть за собою. Вони люблять і можуть багато працювати. З таких хлопців виходять чудові інженери і технологи. У сімейних стосунках Іван – це зразковий чоловік і чудовий батько.

Читайте також:

Макар

Макар — це ім'я грецького походження, в перекладі має значення "блаженний", "щасливий". Макар — стриманий, врівноважений і скромний. Ці якості дозволяють йому з легкістю викликати прихильність до себе оточення, а ось користується він цим рідко. Макар не кидає слів на вітер, а якщо пообіцяв що, то зробить все можливе, щоб виконати обіцянку.

Максим

Походження цього імені має римське коріння, а пішло воно від родового імені Maximus. Історики стверджують, що ім'я Максим означає "великий". Максим — це впевнений чоловік, він прагне досягти значного місця в суспільстві і матеріального добробуту. Він комунікабельний і вміє подати себе. В роботі Максим не рветься до особливих висот, але і за маленьку зарплату працювати не буде. Часто його робота пов'язана з його успіхами в точних науках.

Читайте також: Ім'я Максим та його значення. Походження імені, характер, сумісність з іншими іменами

Микола

Ім'я походить від давньогрецького імені Ніколаос, що перекладають як "переможець народів". Микола – урівноважений, працьовитий і працездатний чоловік. Він здатний опанувати будь-яку професію, буде добре заробляти. У колективі простий у спілкуванні, товариський. Микола легко захоплюється жінками. У коханні жагучий, але ревнивий.

Наум

Ім'я Наум має давньоєврейського походження і у перекладі означає "той, що утішає". У Біблії Наум - давньоєврейський пророк, що пророчив загибель Ніневії. Наум - товариська і добра людина. Він гостинний і самі любить ходити в гості. Уразливий, але не тримає довго зла. Може бути музикантом, лікарем, інженером, педагогом або архітектором. Наум зазвичай гарний сім'янин, вміє створювати затишок в будинку, попри важкий характер дружини.

Павло

Ім'я Павло прийшло до нас з латинської мови і у перекладі має значення "малий" або "невеликий". Павло приділяє щиру увагу до оточення, він дуже відкрита людина. Робота і бажання заробляти властиві для Павла. Він працьовитий і наполегливий.

Степан

Лінгвісти стверджують, що ім'я Степан походить від грецького імені Стефанос і у перекладі воно означає "вінець" або "вінок". Степан – це серйозний і привабливий чоловік. Він психологічно стійкий, а його сильний характер привертає до себе чимало людей. Так само люди помічають сильну волю Степана, що робить його ще більш популярним. Він не любить займатися саморекламою і не кидає слів на вітер. У Степана завжди багато друзів і товаришів. 

Читайте також: Ім'я Степан та його значення. Походження імені, характер, сумісність з іншими іменами

Терентій

Ім'я Терентій походить з Візантії і у перекладі з латини воно означає "витончений". Терентій може справляти враження доброї і відкритої людини. Зі своїми справжніми друзями він чесний і щедрий. Болісно чутливий до прояву несправедливості з боку навколишніх. Хоча сам може проявляти корисливість й заводити "дружні" зв'язки з людьми, що займають видне положення в суспільстві. Він ніколи не скаже в обличчя все те, що думає про людину, боячись втратити її розташування до себе. 

Тимофій

Ім'я Тимофій прийшло з грецької мови і у перекладі означає "шанувати бога". Однією з характеристик Тимофія можна назвати вразливість. Він уважно вислуховує співрозмовника і щиро за нього  переймається. Це часто дозволяє йому дати добру пораду. Він добре бачить людину зсередини, але не ділиться цими спостереженнями з оточенням.

Жіночі іменини

Ганна

Ім'я Ганна прийшло до нас із Греції, а туди з ще більш давньої іудеї. На івриті ім'я Ганна означає "добра воля" або "прихильність". Ганна занадто добра, що в сучасному світі може заважати у житті. Вона працьовита і відповідальна, полюбляє турбуватися про рідних і близьких. 

Читайте також: Ім'я Ганна та його значення. Походження імені, характер, сумісність з іншими іменами

Параска

Ім'я Параска в перекладі із грецького означає "п'ятниця". Святою покровителькою носіїв цього імені є преподобна мучениця Параскева Римська. У Давній Русі вважалося, що найщасливішим днем для дівчинки, названої Параскою, буде саме п'ятниця. Параска – ласкава й ніжна дівчина. Вона завжди вірна своєму коханому, уразлива, але швидко забуває заподіяні їй розчарування. Вона безкорислива й добра до людей.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Який сьогодні день
Наступна публікація