Експеримент МОЗ: у вакцинованому Моршині немає жодного хворого на COVID-19

Експеримент МОЗ: у вакцинованому Моршині немає жодного хворого на COVID-19

Фото: Associated Press

Щеплення вже отримали понад 72% населення. 

У місті Моршині Львівської області триває пілотний проєкт з вакцинації проти COVID-19 більшості дорослого населення. Принаймні однією дозою було щеплено 72,4% мешканців, повністю завершили вакцинацію двома дозами — 66%. 

Про це повідомили у пресслужбі МОЗ України.

За даними відомства, наразі в Моршині немає зареєстрованих нових хворих на COVID-19. Останній випадок захворювання був зафіксований 20 червня. 

90% від усіх вакцинованих щепили вакциною Sinovac (CoronaVac). Також щеплення здійснювали вакцинами AstraZeneca та Pfizer-BioNTech (Comirnaty).

"Ідея вакцинувати мешканців Моршина полягала у тому, щоб туристи не боялися їхати у курортне місто і розуміли, що мешканці є захищені від коронавірусу. Але якщо говорити про популяційний імунітет цілого міста, враховуючи, що є невакциновані туристи із різних країн, тому поширення COVID-19 серед мешканців Моршина залишається. Але інтенсивність буде значно меншою, ніж, наприклад, на територіях тих населених пунктів, де не відбулася вакцинація 70% населення. Для населення ризику фактично немає, а ось для туристів, що між собою можуть обмінюватися вірусом у Моршині, такий ризик є", – пояснила portal.lviv.ua керівниця обласного центру контролю та профілактики хвороб Наталія Іванченко.

Нагадаємо, у  Моршині Львівської області 16 квітня запустили пілотний проєкт Міністерства охорони здоров’я з масового вакцинування містян проти коронавірусу, що передбачає щеплення 70% дорослого населення.

Станом на 5 серпня 2021 року в Україні від коронавірусу вже щеплено 6 070 323 особи.

Нагадаємо, 24 лютого в Україні стартувала вакцинація від коронавірусу препаратом індійського виробництва CoviShield за ліцензією компанії AstraZeneca, який 23 лютого прибув до Києва. 

25 березня до України прибула китайська вакцина проти COVID-19 CoronaVac виробництва компанії Sinovac. Щеплювати цим препаратом українців почали 13 квітня. Перший транш мав би бути 700 тисяч. Але Sinovac, як пояснюють постачальники, фізично не встигає. Тому Україна отримала лише 215 тисяч. 

В рамках глобальної ініціативи COVAX 16 квітня до України прибула перша партія вакцини Pfizer-BioNTech - 117 тисяч доз, 18 травня прибуло ще 122 тис. 850 доз цієї вакцини. Ще 947 тисяч доз Україна має отримати до кінця червня. Вакцинація цим препаратом стартувала 18 квітня з Київської області. 23 квітня прибула нова партія вакцини від коронавірусу AstraZeneca, яку виготовили у Південній Кореї. Цей препарат Україна отримала безкоштовно у рамках механізму COVAX. Партія препарату - це 367 тисяч доз.

9 травня до України прибула нова партія вакцини від коронавірусу CoronaVac. Вакцину розробили спільно одна з найбільших фармацевтичних компаній Китаю Sinovac, біомедичний дослідницький інститут Бутантан у Бразилії та індонезійська компанія Biofarma.

Окрім COVAX, Україна уклала договір на закупівлю Pfizer за державний кошт. Так, 6 квітня президент України Володимир Зеленський повідомив, що МОЗ уклало договір з Pfizer про постачання 10 мільйонів доз вакцини проти COVID-19.

11 травня у МОЗ заявили, що постачання в Україну вакцини проти коронавірусу виробництва компанії Pfizer цього року буде збільшено вдвічі. Таким чином, у 2021 році замість 10 мільйонів ми отримаємо 20 мільйонів доз цього препарату.

Новини України: чи не зарано почали масово закривати "ковідні" лікарні

Новини України: чи не зарано почали масово закривати "ковідні" лікарні

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Вакцина проти коронавірусу
Наступна публікація