Грищенко запевнив, що угода про асоціацію потрібна обом сторонам

Грищенко запевнив, що угода про асоціацію потрібна обом сторонам

Голова МЗС Костянтин Грищенко / Фото: Сегодня

Голова МЗС прокоментував перспективу скасування поїздки президента Віктора Януковича до Брюсселю.

Угода про асоціацію між Україною і Європейським Союзом потрібна обом.

Про це заявив міністр закордонних справ Костянтин Грищенко в ефірі одного із українських телеканалів, коментуючи перспективу скасування поїздки президента Віктора Януковича до Брюсселю.

"Нам важливо розуміти, яким чином в Європі усвідомлюють нашу роль і наші можливості, особливо в умовах серйозної фінансової кризи, з якою стикається не просто Європа, а і весь світ", - зазначив Грищенко.

Також він сказав, що Україна готується до контактів на найвищому політичному рівні. "Питання не в конкретній даті, питання скоріше в тому, щоб ми могли вийти з такого контакту з певним відчуттям реального прогресу, щоб домовленості, які можуть бути досягнені щодо угоди, були практичними, результативними і дозволили нам фіксувати цей прогрес", - наголосив Грищенко.

Грищенко зазначив, що "поєднання наших реформаторських зусиль з тим, що очікує Європа від держави, яка намагається і буде укладати угоду про асоціацію, для цього потрібен діалог на всіх рівнях".

"Сьогодні головне сконцентруватись, аби завершити фазу переговорів, аби вийти на домовленості, з якими ми житимемо довгий час. Крім економічних домовленостей важливі питання про європерспективи. В цілому ця робота триває", - заявив він.

"Це те, що визначає майбутнє не тільки України в Європі, а й Європи в цілому", - підсумував дипломат.

Нагадаємо, проведення зустрічі Януковича і президента Єврокомісії Жозе Мануеля Баррозу 20 жовтня опинилося під сумнівом в зв'язку з засудженням Юлії Тимошенко до 7 років тюрми.

Раніше дипломатичні джерела в ЄС повідомили про те, що лідери ЄС розглядають можливість скасувати запрошення Януковичу відвідати Брюссель 20 жовтня.

Частина депутатів Європарламенту висловилася за скасування візиту Януковича, частина - за необхідність зустрічі з українським президентом для роз'яснювальної роботи на тему демократії. Візит президента Віктора Януковича до Брюсселя попередньо запланований на 20 жовтня.

Пізніше поінформовані джерела в дипломатичних колах ЄС повідомили, що лідери ЄС планують зустрітися з президентом України Віктором Януковичем 20 жовтня у Брюсселі, проте змінять теми для обговорення.

Читайте також:

Західні сусіди через Тимошенко висунули Януковичу євроінтеграційний ультиматум

Світ сколихнув вирок Тимошенко: Європа обурена, Росія не розуміє

Опозиція: засудженням Тимошенко влада виконує план зриву вступу до ЄС

Тягнибок: декриміналізувати "статтю Тимошенко" небезпечно

Повʼязані теми:

Наступна публікація