США готові приєднатися до "нормандського саміту" - Держдеп

США готові приєднатися до "нормандського саміту" - Держдеп

Associated Press

США також пообіцяли взяти участь у паралельному процесі, якщо "побачать спосіб допомогти".

США готові взяти участь в "нормандському форматі" та паралельному з ним процесі, якщо побачать спосіб допомогти у врегулюванні збройного конфлікту на сході України.

Про це заступниця державного секретаря з політичних справ Вікторія Нуланд повідомила під час конференції YES Brainstorming у Києві у п'ятницю, 10 вересня, пише "Інтерфакс-Україна".

Нуланд нагадала, що за президентства Обами вона разом з іншими американськими представниками "брала участь у форматі, паралельному з нормандським".

"Німеччина і Франція були в нормандському форматі з Україною і Росією, і потім ми на підтримку цілей і прагнень говорили з Москвою і Києвом, щоб спробувати підтримати, закрити прогалини і додати нашу частку креативності. Ці зусилля не значно просунулися", - вказала вона.

Водночас заступниця держсека з політичних справ заявила, що США "готові повторно брати участь у будь-якому вигляді - чи то в нормандському форматі або знову в паралельній підтримці, якщо наша сторона побачить спосіб, яким ми можемо допомогти".

Нуланд також зауважила, що у четвер радник президента України Андрій Єрмак зустрівся із радниками президентів Росії, Франції і Німеччини.

"Вона (зустріч. Ред.) була принаймні більш позитивною в тоні. Якщо цей процес оживе і отримає якесь життя - ми готові допомогти", - запевнила дипломатка.

Вона додала, що президент США Джо Байден "історично прихильний Україні, її суверенітету і незалежності", тому українське питання "значною мірою фігурувало" на його саміті з лідером РФ Володимиром Путіним. 

"Як ми публічно заявляли, і як сказав президент, абсолютно дали зрозуміти президенту Путіну прихильність Сполучених Штатів Україні і наш намір продовжувати підтримувати її суверенітет, потреби в безпеці і обороні", - пояснила Нуланд.

Окрім того, представниця Держдепу звернула увагу на те, що коли президент України Володимир Зеленський відвідував США, було наголошено на важливості того, щоб Чорне море залишалося відкритим для міжнародної навігації і що свобода навігації в ньому поважається.

"Я думаю, що це місце, за яким ми дійсно повинні стежити найближчими роками, і ми повинні прискорити наші зусилля, щоб працювати разом, щоб зберегти Чорне море відкритим і вільним", - вважає заступник держсекретаря.

Як повідомлялося, президент України Володимир Зеленський 10 вересня завітав на Ялтинську міжнародну конференцію YES і взяв участь у дискусії "Після COVID = Перед катастрофою? Кроки до виживання". Відповідаючи на запитання української і міжнародної преси, Зеленський розставив акценти у питаннях боротьби з коронавірусом, відносин зі США, Китаєм та ЄС, а також допустив ймовірність повномасштабної війни з Росією.

Відсутність зустрічей в нормандському форматі – це відсутность політичної волі в Росії: посол Німеччини в Україні

Відсутність зустрічей в нормандському форматі – це відсутность політичної волі в Росії: посол Німеччини в Україні
Наступна публікація