У НАЗК анонсували введення зміни до електронних декларацій

Нововведення мають затвердити найближчим часом.

У Нацагентстві з питань запобігання корупції вирішили внести зміни до форми електронних декларацій про доходи чиновників.

Про це повідомляє прес-служба відомства.

19 жовтня у НАЗК відбулася спільна нарада за участі депутатів Верховної Ради, представників ГПУ,  НАБУ, МВС, Мін'юсту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації.

На зустрічі учасники висловили претензії щодо деяких полів декларації та вирішили внести корективи в її форму.

"Учасники зустрічі вирішили спільно виробити зміни до форми декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які будуть затверджені НАЗК та зареєстровані в Міністерстві юстиції України найближчими днями. Відповідно до цього рішення, з метою усунення всіх критичних аспектів подання електронних декларацій, в найкоротші терміни буде здійснено технічне корегування форми е-декларації", - йдеться в тексті.

Як відомо, 15 серпня запрацювала система електронного декларування статків чиновників у тестовому режимі. Щоправда, за два дні до її запуску Держслужба спецзв'язку та захисту інформації відмовила розробникам в атестаті. У Держслужбі нарікнули на низький рівень захисту програмного забезпечення системи.

Ввечері 31 серпня Державна служба спецзв'язку нарешті вручила сертифікат, який гарантує безпеку роботи системи. Як заявили в НАЗК, з 1 вересня система електронного декларування працює повноцінно. 

Утім, станом на 3 вересня система електронних декларацій все ще не працювала у штатному режимі: опубліковані декларації не відображалися, повідомляли про проблеми з подачею декларацій та поштовим сервісом. Своєю чергою, голова НАЗК Наталя Корчак пообіцяла, що раніше оприлюднені декларації з'являться на сервісі до кінця дня 3 вересня

Згодом вона наголосила, що система електронного декларування доходів чиновників не є досконалою і потребує удосконалення.

За словами чиновниці, певні проблеми виникають під час заповнення декларації. Корчак особисто тестувала програму та зіткнулася із складнощами під час вибору переліку посад.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: