Україна випускатиме власну вакцину проти грипу: коли з'явиться препарат

Україна випускатиме власну вакцину проти грипу: коли з'явиться препарат

УНІАН

За словами Кузіна, це звільнить країну від необхідності шукати вакцину на ринках Європи.

У наступному році в Україні з'явиться власна вакцина. Це буде вакцина проти грипу.

Про це заявив головний санітарний лікар України Ігор Кузін, повідомляє в понеділок, 13 вересня, пресслужба Міністерства охорони здоров'я.

Зазначається, що її поява запланована на перше півріччя 2022 року.

"Українські фармацевтичні виробники проводять перемовини щодо локалізації виробництва вакцини від грипу на території України. Це буде трьох- або чотирьохвалентна вакцина в монодозних шприцах", - розповів Кузін.

За словами головного санлікаря, це буде продукція "in bulk" (тобто в Україні здійснюватимуть фасування дієвої речовини, пакування та маркування).

"Але водночас ми матимемо свого вітчизняного виробника, який зможе забезпечити країну необхідною кількістю вакцин. І ми не будемо змушені шукати її на ринках Європи", - резюмував він.

Нагадаємо:

  • Осінньо-зимовий сезон грипу може бути поганим. Оскільки COVID-19 все ще ускладнює ситуацію, експерти кажуть, що щеплення від грипу може врятувати від тяжкої хвороби цього сезону.
  • В Україні цьогоріч під час епідемічного сезону грипу очікується поширення штамів B/Washington, H1N1 та H3N2. Але новий епідсезон грипу не відрізнятиметься появою нових штамів або прогнозами щодо більш тяжкого перебігу хвороби.

Коронавірус в Україні: через ріст захворюваності влада може запровадити "жовту" зону

Коронавірус в Україні: через ріст захворюваності влада може запровадити "жовту" зону
Наступна публікація