Уряд вперше виділив кошти на обладнання харчоблоків у школах

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Також виділено гроші на закупівлю шкільних автобусів.

Кабінет міністрів виділив 400 млн грн на обладнання харчоблоків у школах у наступному році.

Відповідне рішення уряд ухвалив під час свого засідання 27 листопада.

За словами міністерки освіти Ганни Новосад, рішення – це перший крок на шляху до покращення і здорове харчування у школі. Вона зазначає, що впродовж навчання у школі майже на 40% зростає кількість дітей із захворюваннями шлунково-кишкового тракту.

Крім того, під час засідання Кабміну 600 млн грн на закупівлю автобусів для опорних шкіл. Ця сума на 100 млн більша за ту, яку було виділено на нинішній рік.

Кабмін також продовжив програму "Гідність дитини", за якою проходить облаштування теплих туалетів у школах, де їх досі немає. Для цього з державного бюджету на місця спрямують 44,3 млн грн.

Окрім цього, у наступному році навчальні заклади мають облаштувати TEM-лабораторії та профільні кабінети. Приміром, у нинішньому році на оснащення природничо-математичних класів було виділено 200 млн грн. У наступному році інвестиції планують збільшити учетверо, а тому бюджетом передбачаємо 801,6 млн грн. "Крім цього, безпосередньо в бюджеті 2020 року ми передбачили 3,5 млрд грн на повноцінне оснащення опорних та великих шкіл", повідомила Ганна Новосад.

У Міносвіти зауважують, що всі кошти виділяються на засадах співфінансування, тобто місцеві бюджети мають докласти свої кошти. Передбачається, що не менш як 30% суми мають додати у Києві та містах обласного значення, не менш як 10% суми - райони та ОТГ, не менш як 5% суми - села, що мають статус гірських населених пунктів, та населені пункти, розташовані на лінії зіткнення.

Як повідомлялося раніше, прем’єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що наступного року уряд планує зайнятися вирішенням проблем престижності професії вчителя, залучення до цієї галузі молодих фахівців, а також освітою дітей у малонаселених регіонах. За його словами, на дітей у малонаселених регіонах держава витрачає в 5 разів більше, однак якість освіти там в 2 рази менша через нестачу викладачів. Зокрема, вчителі мусять викладати по 10 предметів у сільських школах. 

Відео Міністерка освіти і науки Анна Новосад про найважливіші зміни і проблеми в українській освіті

Цього тижня стане відомо, хто з вчителів початкових класів пройшов сертифікацію. Така перевірка відбувалася вперше і була добровільною. Про ці та інші зміни в українській освіті ми поговоримо у нас в студії з Анною Новосад – міністром освіти і науки України.  

Міністерка освіти і науки Анна Новосад про найважливіші зміни і проблеми в українській освіті

Залиште свій коментар

Вибір редакції