В Івано-Франківську пояснили, чому досі не видають бебі-бокси

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Обласні чиновники запевняють, що готові розпочати доставку пакунків, щойно вони надійдуть.

В Івано-Франківській області досі не почали видачу бебі-боксів, хоча офіційно урядова соціальна ініціатива з видачею пакунків малюка стартувала з початку вересня.

Як повідомили ТСН.ua місцеві жителі, обласним центром навіть ширяться чутки, що новоспечені матусі не побачать пакунків аж до кінця року.

Проте цю інформацію у департаменті соцполітики Івано-Франковської ОДА спростували. Директор департаменту Володимир Корженьовський запевнив, що бебі-бокси мають завезти в область до кінця листопада.

ВідеоВдалося зекономити: стало відомо, скільки коштуватимуть бебі-бокси

3377 гривень з копійками - така кінцева вартість "пакунку малюка". Їх стали видавати новонародженим з вересня і тоді анонсували, що наповнення коробки буде до 5 тисяч гривень. В організації, яка займається реалізацією проекту, повідомили, що їм вдалося зекономити.

Вдалося зекономити: стало відомо, скільки коштуватимуть бебі-бокси

Велику затримку він пояснив, що чиновники хотіли перевірити відповідність цієї ініціативи закону, перш ніж підписувати договір з Управлінням ООН з обслуговування проектів (UNOPS, ЮНОПС) про закупівлю бебі-боксів.

"Ми від початку підтримували цей проект. Але ви знаєте, який на початку запровадження цієї ініціативи був ажіотаж і ставлення громадськості до цього питання. На таких темах часто спекулюють, тому, щоб зняти цей негатив, ми подали запити щодо відповідності законодавству питання закупівлі - у різні міністерства й установи, відповідні структури", - зазначив Корженьовський.

Він додав, що відповіді надійшли лише у вересні.

"На початку вересня після погодження, що все відповідає закону, ми підписали договір з ЮНОПСом. У з'язку з цим у нас вийшла затримка. На цей момент вони нам направили листа - повністю підписаний договір, що до кінця листопада буде поставка бебі-боксів", - повідомив голова обласного департаменту соцполітики.

ВідеоБланк заяви замість бебі-боксу. ТСН дослідила, чому у пологових будинках досі не видають пакунки малюка

Так званий пакунок малюка з усім необхідне на перші місці життя мали б видавати під час виписки з пологового усім народженим з вересня. Однак, породіллям замість бебі-боксу дають бланк заяви. З нею слід іти в управління соцзахисту. Щоправда, там на батьків новонароджених не чекають. 

Бланк заяви замість бебі-боксу. ТСН дослідила, чому у пологових будинках досі не видають пакунки малюка

Зі свого боку івано-франківська соцслужба повністю готова до прийому та розподілення бебі-боксів.

"Кожен день ми подаємо звіти, аналізуємо народжуваність по районах, цією інформацією ми володіємо. За перших надходжень ми будемо готові розподілити по районах і доставити адресатам", - наголосив Корженьовський.

За його словами, від моменту надходжень бебі-боксів до моменту доставки мине не більше 2-3 днів. 

Нагадаємо, що бебі-бокси або пакунки малюка – це одноразова допомога на кожного новонародженого, ухвалена урядом з метою збільшити народжуваність в Україні. Це коробка-колиска, яка міститиме необхідні для малюка речі (пелюшки, підгузки, чоловічки, ковдри тощо).

Видачу бебі-боксів мали розпочати з 1 вересня, але на ділі видавати українкам пакунки почали лише з середини вересня. Наприкінці літа уряд вніс зміни у відповідну постанову: прописали, що бебі-бокси видаватимуть не пізніше 30 днів від народження.

Залиште свій коментар

Вибір редакції