Як почистити духовку від забруднень та жиру

Автор
Ганна НосоваГанна Носова
Дата публікації
Перегляди
6500
Час на прочитання
4 хв
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Як почистити духовку від забруднень та жиру

Як почистити духовку

Як помити духовку від застарілого жиру за допомогою звичайних засобів – соди, оцту, лимонної кислоти – читайте в матеріалі ТСН.ua.

Як позбутися свіжого нагару та жиру в духовці

Почистити духовку кухонною сіллю

Сіллю краще користуватись у випадку свіжого забруднення духовки, зразу після приготування. Під час нагрівання сіль розпушує жирний наліт, що дозволяє легко його змити.

Щоб помити духовку потрібно, поки плита не охолола, розсипати сіль на деках та залиште так її в гарячій плиті на пів години, не відкриваючи дверцята. Після чого помийте духовку та витріть насухо.

Якщо ж духовка вже встигла охолонути, нагрійте її. Коли сіль набуде золотистого відтінку, вимкніть духовку та залиште на деякий час. Після цього ретельно вимийте всі поверхні духової шафи теплою водою.

Помити духовку содою

Сода підійде для свіжих забруднень, вона ефективна видаляє коричневий наліт на жаростійкому склі, який знаходять у духовій шафі всі господині.

Щоб очистити духову шафу содою, достатньо нанести розчинену у воді до консистенції пасти соду на стінки духовки та залишити на годину. Після цього помийте духовку та витріть.

Лимон для чищення жиру та нагару в духовці

Свіжі забруднення краще помити за допомогою лимонного соку. Обробіть лимонним соком, розчиненим у воді, стінки духовки. Дайте постояти 40-60 хвилин, а потім протріть.

Значний, застарілий наліт на стінках духовки та деках краще видаляти лимонною кислотою. Розчиніть один пакет лимонної кислоти у пів літра води, налийте в деку або в будь-який жаростійкий посуд. Поставте в розігріту духову шафу на 30–40 хвилин. Коли духовка трохи охолоне, добре вимийте її. Якщо плями залишилися, протріть їх свіжим лимоном.

Як почистити духовку лимоном

Як відчистити духовку від пригорілого жиру за допомогою оцту

Оцет як засіб миття підійде у випадку застарілих забруднень. Для чищення духовки змішайте оцет і соду. Під час взаємодії оцту та соди виділяється вуглекислий газ, саме він і руйнує навіть засохлий жирний наліт.

Спочатку обробіть внутрішню поверхню духовки оцтом, а потім нанесіть соду. Залиште суміш на стінках духовки на кілька годин, а потім вимийте теплою водою. Плями, що залишилися, ще раз протріть окремо оцтом.

Нашатирний спирт для чищення жиру та давніх забруднень в духовій шафі

Нашатирний спирт, напевно найефективніший засіб, що роз'їдає старий жир та давні забруднення.

Перший спосіб чищення полягає в нанесенні аміаку за допомогою губки на забруднені поверхні. Залиште на ніч, вранці вимийте духовку мийним засобом.

За іншого методу, гарячого, використовуються пари нашатирю.

Прогрійте духовку до 60°C. Поставте місткість з нашатирним спортом на верхню полицю, а на нижню – місткість із гарячою водою. Залиште духовку на вісім годин. Після цього додайте до нашатирного спирту будь-який засіб для миття  і вимийте всі поверхні цим розчином. Після аміаку духовку ретельно провітріть.

До чищення духовки за допомогою нашатирного спирту потрібно вдаватися не часто, коли вже нічого не помагає.

Майте на увазі, що через різкий запах аміаку мити духовку цим способом можна лише з відчиненими вікнами, бажано без людей у квартирі. Та обов’язково у рукавчиках та в захисній масці.

Як помити духовку

Як почистити духовку таблеткою для посудомийної машини

Ефективний, але маловідомий спосіб помити духовку за допомогою таблетки для посудомийної машини. Для цього її потрібно залити гарячою водою та поставити на низ розігрітої до 100°C духовки. Залишити на дві години.

Завдяки високій температурі розчин з таблеткою для посудомийної машини буде випаровуватись, осідати на стінках шафи, пара розм'якшить нагар і жир. За кілька годин місткість з розчином дістати, дати духовці трохи охолонути та ретельно помити шафу вологою губкою.

Для того, щоб не доводилось відчищати духовку усіма можливим способами, рекомендуємо  постійно доглядати за духовкою, а саме:

  • Після кожного приготування їжі духовку хоча б протирати. По можливості чистить її якомога частіше. Щоб полегшити цей процес, кожного разу перед миттям духовки, прогрівайте її, увімкнувши її на 15-20 хвилин. Завдяки цьому легше буде відмивати всілякий бруд. Раз на півтора-два тижні пропарюйте духовку водою з мийним засобом.
  • Щоб не пошкодити емаль духовки, не використовуйте для чищення металічні скребки, абразивні губки. Не чистить, тим більше за допомогою хімічних засобів частини духової шафи, що нагріваються.
  • Якщо після чищення в духовці залишився запах – розчиніть десяток таблеток активованого вугілля, який абсорбує непотрібні аромати, покладіть цей розчин на деякий час до духовки.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
6500
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація