Юридичне оформлення ПЦУ завершиться вже скоро - Епіфаній

Юридичне оформлення ПЦУ завершиться вже скоро - Епіфаній

Фото: Associated Press

Це станеться після інтронізації Епіфанія 3 лютого.

Глава Православної церкви України (ПЦУ) митрополит Київський і всієї України Епіфаній розповів, що вже скоро завершиться юридичне оформлення Церкви. Про це він заявив перед початком форуму "Від Крут до Брюсселя. Ми йдемо своїм шляхом", на якому Петро Порошенко заявив про висування своєї кандидатури на президентські вибори 2019 року, передає видання Інтерфакс-України.

"Днями ми завершуємо юридичне оформлення, тобто буде зареєстровано керівний орган - Київська митрополія. Відповідно, інші єпархії вноситимуть зміни до статуту і ті парафії, які переходять із Російської православної церкви до єдиної помісної православної церкви, юридично приєднуватимуться до нової структури", - заявив він.

Епіфаній зазначив, що коли він вступить у свої повні права, будуть створені відповідні органи, буде проведено перше засідання Священного синоду, "на якому ми сформуємо керівний склад Церкви".

Нагадаємо, 28 січня президент України Петро Порошенко підписав закон, який затверджує механізм зміни канонічної підлеглості релігійними громадами.

Як повідомлялося, 5 січня Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос, яким надав незалежний статус Православній Церкві України, про створення якої було оголошено на Об'єднавчому соборі 15 грудня 2018 року. За словами Вселенського патріарха Варфоломія, Константинопольський патріархат надаючи автокефалію, прийняв до себе мільйони вірних України як справжня церква-матір, на відміну від їхньої "мачухи". 6 січня відбулася історична подія - предстоятелю Православної церкви України митрополиту Епіфанію у Стамбулі вручили Томос.

До цього, 15 грудня був проведений Об'єднавчий собор. На ньому були присутні зокрема представники Вселенського патріархату, глави УПЦ Київського патріархату, УАПЦ, митрополити УПЦ Московського патріархату Симеон і Олександр. Під час собору після голосування Епіфаній став митрополитом Київським і всієї України. Своєю чергою, митрополит УПЦ МП Онуфрій втратив свій статус. Сама ж УПЦ МП за рішенням Верховної Ради була перейменована в РПЦ

Після проведення собору в різних регіонах України розпочались переходи парафій із УПЦ МП до ПЦУ. Найбільша кількість переходів у Вінницькій області. Також є перехід парафії у Запорізькій області, що є першим фактом на території Лівобережної України.

На Запоріжжі перша парафія приєдналася до ПЦУ

На Запоріжжі перша парафія приєдналася до ПЦУ

Повʼязані теми:

Наступна публікація