Пресконференція Зеленського: тезово для тих, хто хоче прочитати про головне
УНІАН
  • Кількість коментарів 4
  • Кількість переглядів 7245

Пресконференція відбувалася з дотриманням карантинних норм.

У середу, 20 травня, президент України Володимир Зеленський провів пресконференцію, присвячену підсумкам першого року своюї каденції, під час якої говорив про війну на Донбасі та Путіна, кадрову політику та скандал з главою Офісу президента Андрієм Єрмаком, справу Шеремета та відповідальність Авакова, а також пояснив, чим він відрізняється від колишнього президента Петра Порошенка.

ТСН.ua зібрав відповіді на найголовніші запитання.

Кадрові питання

Президент України Володимир Зеленський під час пресконференції поскаржився на великий кадровий голод та пояснив низку призначень і звільнень з державних посад.

Так, глава держави пояснив, чому залишив в уряді Арсена Авакова та заявив, що вважає його потужним міністром", хоча йому подобаються не всі з його оточення. Відповідальність Авакова - справа вбивства журналіста Павла Шеремета. "Аваков не моїм кумом, не є моїм близьким товаришем. Навпаки, в нього є близькі товариші, з якими я точно не товаришую. Чи потужний він міністр? Так. Чи складна зараз ситуація? Так. Але його відповідальність  - справа Шеремета. І, будь ласка, він почав цю справу і повинен її довести до кінця. І ті, хто вбив Шеремета повинні бути покарані", - заявив Зеленський. 

Президент також спростував інформацію про те, що Андрій Єрмак його кум, а також заявив, що довіряє голові свого Офісу і той підходить для своєї посади за освітою. "Пан Єрмак не має досвіду, як кінопродюсер, хай пробачить мене пан Єрмак. Пан Єрмак завжди був досвідченим юристом, пан Єрмак має саме ту освіту, яка потрібна голові Офісу, як мені здається. Тому що це міжнародне право - освіта Єрмака. Пан Єрмак не є моїм кумом, а довіреною особою і я йому довіряю. І дійсно він є голова Офісу".

Президент також прокоментував призначення на посаду генерального прокурора Ірини Венедіктової та назвав її новою людиною. "Жодного кума чи військового друга я не буду призначати. Жодного кума чи військового друга я не призначив. Я обіцяв, що до влади прийдуть інші люди", - заявив Зеленський. 

Пояснив президент, чому звільнили очільника митниці Максима Нефьодова, якому він пропонував інші посади. "Нормальна людина – Макс (Нефьодов), нормальна! Але на митниці беруть хабарі. Нормальна людина, але їде контрабанда. І що ми маємо зробити? Він гарний, симпатичний, професійний – замало. Цього замало".

Пресконференція Володимира Зеленського_7
УНІАН

Війна на Донбасі та переговори з РФ

Багато президент України говорив і про ситуацію на Донбасі. Так, він заявив, що планує до кінця боротися за Мінський формат перемовин щодо Донбасу, а також готовий до перемовин з президентом Росії Володимиром Путіним, якщо це наблизить кінець війни та повернення українських територій. "Щодо президента Росії – ми нічого з цим не зробимо. Ми повинні з ними говорити, ми повинні з ними домовлятись. Я ще раз говорю, Мінський формат – пріоритет, але він не скасовує будь-які інші формати. Я готовий до будь-яких форматів, які можуть наблизити нас до кінця війни і повернення наших територій та людей, до будь-якого формату. Мені все одно. Нам потрібен результат", - заявив Зеленський.

Президент зазначив, що наразі веде перемовини із Росією щодо обміну полоненими після епідемії коронавірусу.

Також Зеленський пояснив, що під своєю фразою "просто припинити стріляти" мав на увазі, що українська сторона не провокуватиме загострення ситуації на Донбасі, проте не буде мовчати у відповідь на обстріли. "Що стосується "просто припинити стріляти". Це складний процес. Я ніколи не закликав, щоб наша армія не відповідала. Я хотів показати всьому світу - і зараз ми робимо це, - що в нас дуже міцна армія, але ми не провокуємо. Ми боремось за нашу країну. І якщо по нам стріляють, ми будемо відповідати, але першими стріляти ми не будемо. І та сторона - дійсно, якщо вона перестане стріляти, що вона повинна зробити згідно з нашими Мінськими домовленостями, згідно з нашими домовленостями в Нормандії, згідно з тим, щоб вони не провокували, - все б закінчилось", - наголосив президент.

Справа Шеремета

Зеленський заявив, що не може впливати на правоохоронні органи та суд, але обіцяє: якщо люди, які проходять у справі вбивства журналіста Павла Шеремета як підозрювані, виявляться несправедливо втягненими у справу, будуть "кадрові зміни". 

"Я готовий нести будь-яку відповідальність, але я не несу відповідальність за те, що йде слідство і люди є ймовірними вбивцями. Люди, які займаються слідством, несуть відповідальність. Ми хочемо, щоб вбивць Шеремета знайшли й вони сіли за ґрати. Я готовий нести відповідальність, якщо слідство було не правильним. Якщо там були великі помилки, якщо не дай Боже там було щось спеціально спрямовано проти цих людей - я готовий робити серйозні кадрові висновки і без цього не обійдеться. Там де я можу впливати", - сказав він.

Коронавірус та карантин

Окрему увагу Зеленський приділив темі коронавірусу та послабленню карантину. Зокрема він заявив, що міський та приміський транспорт в Україні збираються запустити від 22 травня. Від 25 травня в Україні запрацюють дитячі садочки, а сьогодні, 20 травня, МОЗ надасть дошкільним навчальним закладам усі вказівки, як працювати в умовах коронавірусу.

Президент також розповів, яка наразі ситуація з коронавірусом склалася на тимчасово непідконтрольних уряду територіях Донецької і Луганської областей та наголосив, що там гуманітарна криза.

Велике будівництво

Програма "Великого будівництва" триває на повну навіть під час карантину, повідомив Зеленський та пообіцяв до кінця своє каденції добудувати всі державні дороги. "Майже у дев'ять разів збільшимо кількість доріг, які ми побудуємо цього року, не зважаючи на економічну кризу і COVID-19. Наше завдання - побудувати всі державні дороги, які об'єднають країну. А це 25 тисяч пріоритетних доріг. До кінця своєї каденції (скільки вона там буде вирішує народ України) ми добудуємо всі державні дороги", - сказав президент.

Він також анонсував велику програму з будівництва мостів в Україні, яка потребує трьох мільярдів доларів, та зведення нових спортивних об'єктів по всій країні, які назвуть на честь легенд українського спорту. "Ми започаткували нову програму з Міністерством спорту і Міністерством регіональної політики. Ми побудуємо 25 спортивних комплексів для кожної області. Цього року вже мають бути перші проєкти. Дуже важливо розвивати спорт в нашій країні. Дуже хотів би, щоб ми назвали, якщо це можна за законодавством, ці стадіони та великі спортмайданчики на честь сучасних, не тільки померлих, спортивних легенд", - сказав Зеленський. 

Пенсії, зарплати та іпотека

У травні пенсіонери отримали проіндексовану пенсію, кожен пенсіонер програм "80+" отримав доплати до пенсій у розмірі 500 гривень у квітні. "Далі будемо розробляти наступну програму, щоб говорити про 75+. Це велика програма, яку веде пані Лазебна (міністерка соцполітики - ред.). Також пенсійну реформу вона повинна вже скоро показати, оприлюднити суспільству", - розповів президент.

Він також додав, що важко одразу всім додати надбавки до пенсій і поліпшити умови життя людей. "Щодо цього, що повинен зробити уряд? Перш за все забезпечити нормальною медициною людей, забезпечити можливістю купувати ліки, забезпечити засобами зараз захисту людей", - сказав глава держави. 

Зеленський також заявив, що за рік його перебування на посаді середня зарплата в країні зросла, хоч і не на стільки, скільки б хотілося. "Нам наразі не вистачає грошей з урядом, щоб ще підняти зарплати. До слова, заробітна плата не у всіх, але в середньому по країні, зросла. На жаль, не набагато, але зросла”, - зазначив президент, а також критично відреагував на повідомлення ЮНІСЕФ щодо бідності в Україні, бо не вважає зарплату в п'ять тисяч гривень бідністю

Також глава держави пообіцяв запровадити в країні іпотечний кредит під 10% річних. "Уже рік я, чесно вам скажу, борюся, і це вже другий уряд, щоб у нас іпотека була по 10%. Найближчим часом в Україні вперше за багато років у нас буде іпотека для кожного громадянина України під 10%".

Пресконференція Володимира Зеленського_8
УНІАН

Розчарування на посаді та порівняння з Порошенком

Зеленський заявив, що "усім" відрізняється від свого попередника Петра Порошенка. "Я всім відрізняюсь від Порошенка і фізіологічно, і як президент. Я чесна порядна людина, яка дійсно хворіє цією країною. Я дійсно може не так гарно спілкуюсь українською мовою, як Порошенко. Але я такий як я є, я поважаю цю країну, поважаю громадян України, українську мову, поважаю кожного і саме так я працюю", - сказав він.

Також глава держави розповів, що за перший рік президентства його найбільше розчарували люди, але він не виключає другого терміна свого президентства. "Чесно, однієї (ред. - каденціЇ) не вистачить", - сказав Зеленський. "Я подумаю" та додав, що досі погано переносить критику його діяльності. "До критики відношусь погано, все продовжується. Я не змінююсь, але спокійніше. До критики того, що я роблю я звик, все нормально. До критики з усіх каналів я теж звик. Тобто можна вже всім розслабитись і не старатися. Я вже спокійно це сприймаю. Хочу попросити, щоб не чіпали моїх дітей і мою дружину, вони не мають до цього відношення. Вони крім добра для мене і якщо є якісь соціальні проєкти моєї дружини, вони крім добра нічого не несуть", - заявив президент.

Історія з Оманом

Володимир Зеленський розповів, що новорічний візит до Оману здійснив із приватною метою до своєї родини, і в рамках візиту скористався нагодою, щоб зустрітися із чиновниками. "У мене є жива сім’я, живі діти, які полетіли в Оман на відпочинок, які мають можливість і право на це. У мене дійсно був план багатьох зустрічей на державному рівні. У нас в Омані на той час навіть не було посла і жодних відносин, дипломатичних, інвестиційних. Наш Офіс готував багато зустрічей на такому рівні. Султан був у складному стані і дійсно я розумів, що я з ним не зустрінусь і в мене можуть бути лише приватні зустрічі. Я як порядна людина розумів, що не буду використовувати державний літак навіть для зустрічі з людиною, яка зараз керує Оманом, щодо наших планів на майбутнє, призначення посла, щодо інвестицій, щодо розміру інвестицій з Оману і щодо наших відносин з іншими країнами, яких не існує", - пояснив гарант.

Нагадаємо, рівно рік тому  - 20 травня 2019 року відбулася інавгурація Володимира Зеленського на посаду президента України. За результатами голосування 21 квітня у другому турі Зеленський переміг свого опонента Петра Порошенка за результату у 73,22% підтримки проти 24,45%.

Відео Пресконференція президента: чи не змерзли журналісти та чи встановлять новий рекорд

В Маріїнському парку, де зібрали журналістів, триває пресконференція президента Зеленського. Що відбувається за лаштунками пресконференції і які важливі відповіді Володимира Зеленського вже пролунали - дивіться у прямому включенні.  

Пресконференція президента: чи не змерзли журналісти та чи встановлять новий рекорд

Залиште свій коментар