Чи зберігається зарплата під час відключень світла: експерт пояснив нюанси

Автор
Оксана ЗінченкоОксана Зінченко
Дата публікації
Перегляди
2697
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Чи зберігається зарплата під час відключень світла: експерт пояснив нюанси

Фото: pixabay.com

Зникнення електроенергії – це вимушений простій, каже експерт.

Зникнення електроенергії, яку нині доводиться економити через обстріли Росії, – це вимушений простій у роботі, який відбувається не з провини працівника, тому зарплата людини має зберігатися.

Про це заявив пояснив заступник голови Федерації профспілок України Олександр Шубін в коментарі OBOZREVATEL.

За його словами, у схожих ситуаціях, як от тривоги, коли працівник йде до укриття, чи відключення світла, внаслідок чого деякі українці не можуть в повному обсязі виконувати свою роботу, збитки повинен нести роботодавець.

"Провини працівника тут немає. Фактично це простій, який стався не з провини працівника. І підлягає оплаті відповідно до закону", – пояснив експерт.

За словами Шубіна, якщо ж роботодавець не оплачує простій, у такому разі він має забезпечити працівника засобами для віддаленої роботи без електроенергії - генераторами, акумуляторами, ноутбуками з батареями, які довго тримають заряд, тощо.

"Забезпечення працівника, зокрема й видатковими коштами, лежить на роботодавцеві. Це має бути прописано у трудовому договорі, а якщо цього немає в договорі, отже, відповідає роботодавець", – додав він.

Ситуація зі світлом в Україні

Після низки терористичних атак РФ на критичну інфраструктуру України в регіонах склалася складна ситуація з електропостачання. Нині в низці регіонів запроваджено графіки відключень, впроваджують і екстрені відключення для стабілізації ситуації.

Крім того, людей просять економити електроенергію та максимально знижувати споживання електроенергії зранку від 06:00 до 11:00 та ввечері від 17:00 до 23:00. Бізнес-клієнтів просять обмежити використання зовнішнього освітлення фасадів офісів, ресторанів, торгівельних центрів.

Водночас директор енергетичних та інфраструктурних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко каже, що енергосистема України найближчими місяцями буде працювати в постійному режимі чергування аварійних відключень і ремонтів. За його словами, Київська, Житомирська, Чернігівська області та Київ – енергодефіцитні регіони, оскільки тут мало виробляють електроенергії.

 Читайте також:

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Дата публікації
Перегляди
2697
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація