Народні депутати ще на рік подовжили особливий статус ОРДЛО

Народні депутати ще на рік подовжили особливий статус ОРДЛО

Фото: Associated Press

Чинність попередньо ухваленого закопроєкту завершувалася 31 грудня 2021 року.

Верховна Рада подовжила ще на рік закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей (ОРДЛО). Тепер документ чинний до 31 грудня 2022 року. 

Відповідне рішення народні депутати ухвалили 2 грудня під час пленарного засідання ВРУ.

Законопроєкт №6342 "Про внесення зміни до статті 1 Закону України "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей" в цілому підтримали 317 народних депутатів

Як йдеться у пояснювальній записці до документа, зміни до законопроєкту вносяться у зв’язку з тим, "що 31 грудня 2021 року спливає  термін запровадження особливого порядку місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей". 

"Прийняття законопроєкту як закону сприятиме мирному врегулюванню ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей на основі принципів та норм міжнародного права і Статуту ООН", - зазначається у документі.

Варто зазначити, вперше закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей було ухвалено у вересні 2014 року. Він набув чинності 18 жовтня 2014 року терміном на 3 роки. Потім його чинність щороку подовжували.

Зауважимо, ухвалений закон набирає чинності від дня його опублікування. Додамо, що подовження дії закону є однією з домовленостей під час "нормандського саміту".

Як повідомляли раніше, з ОРДЛО масово виїжджають місцеві мешканці через те, що люди бояться поновлення бойових дій.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Наступна публікація