СБУ проводить чергові обшуки на території УПЦ МП у трьох областях

СБУ проводить чергові обшуки на території УПЦ МП у трьох областях

СБУ проводить чергові обшуки на території УПЦ МП у трьох областях

Фото: Служба безпеки України

СБУ продовжує перевірки Української православної церкви Московського патріархату.

Служба безпеки України у середу, 7 грудня, проводить контррозвідувальні безпекові заходи на території об'єктів Української православної церкви Московського патріархату у Черкаській, Волинській та Херсонській областях. 

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Зокрема йдеться про перевірку двох чоловічих монастирів на Волині, десяти об'єктів (храмів, недільних шкіл, соборів та монастирів) у Черкаській області та Успенського собору у Херсоні.

Зазначається, що такі заходи відбуваються у межах системної роботи СБУ з протидії підривній діяльності російських спецслужб в Україні.

В СБУ наголошують, що з огляду на збройну агресію РФ, зростають ризики вчинення злочинів проти безпеки громадян, державного суверенітету, територіальної цілісності та незалежності України.

Правоохоронці оглядають територію та приміщення монастиря для виявлення заборонених до обігу предметів; здійснюють перевірку осіб на території монастиря щодо їхньої причетності до протиправної діяльності на шкоду державному суверенітету України. 

Обшуки СБУ на території церков Української православної церкви МП

Нещодавно у Києво-Печерській лаврі спалахнув скандал через пісню, яка прославляє Росію, що нібито пробуджується. Намісник Лаври, митрополит Павло пояснив, що жінки співали після служби, а священник просто не догледів. 

Згодом організаторам богослужіння організаторам богослужіння у Києво-Печерській лаврі було повідомлено про підозру.

Пізніше, 23 листопада, під час обшуків у Києво-Печерській лаврі та інших приміщеннях УПЦ (МП) правоохоронці знайшли мільйони готівки, проросійську літературу та сумнівних громадян Росії.

СБУ також проводила перевірки УПЦ (МП) в Івано-Франківську, на Буковині та Закарпатті.

"Свято-Успенську Києво-Печерську лавру" зареєстровали як монастир у складі ПЦУ.

У Чернівецько-Буковинській єпархії УПЦ МП знайшли ноутбук із дитячим порно. За попередніми даними, порнографічні матеріали за участі дітей не були завантажені з Мережі, а відзняті на відеокамеру.

Читайте також:

Московській патріархат під пильним оком: обшуки СБУ у церквах у трьох областях

Московській патріархат під пильним оком: обшуки СБУ у церквах у трьох областях

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Наступна публікація