130 мільйонів боргу: у Миколаєві відрізають від води цілі багатоповерхівки

Дата публікації
Перегляди
3703
Поділитись:
WhatsApp
Viber
130 мільйонів боргу: у Миколаєві відрізають від води цілі багатоповерхівки

Фото: pixabay.com

З початком пандемії, коли заборонили відключення води, 30% населення міста припинили сплачувати за воду.

Понад 130 мільйонів гривень – такий борг за воду накопичили миколаївці за часи карантину. Тож у місті розпочали примусове відключення боржників від водопостачання. Із сухими кранами опинилися цілі будинки.

Про це йдеться в ТСН.12.00.

Одна із 9-поверхівок – успішне ОСББ – з парканом та камерами. Але має найбільший у Миколаєві борг за воду – 283 тисячі гривень. Попереджали, чекали місяць, але ніякої реакції, тож бригада водоканалу перекриває вентель.

Люди кажуть, більшість мешканців будинку сплачують вчасно, але страждають через боржників і вони. "Краще було б, щоб кожну квартиру окремо зробили, щоб перекрити можна було окремо. Тим, хто сплачує, і хто не сплачує", – кажуть сусіди боржників.

Мешканці будинку не мають індивідуального абонування. Гроші сплачують на рахунок ОСББ, а воно – водоканалу. Тож боротися з кожним боржником окремо комунальники не можуть. Утім, кажуть, воду б не відрізали, якби голова ОСББ підписала угоду про реструктуризацію.

"Неодноразово ми зверталися до голови ОСББ, попереджали її про необхідність сплатити, або укласти з нами договір реструктуризації, для того, щоб сплачувати ці борги частинами, зручними для ОСББ, але жодного контакту від голови ми не отримали", - кажуть у місцевому водоканалі.

Сьогодні голови ОСББ немає. Про відключення, каже, вперше чує. А на боржників, мовляв, намагалася вплинути.

"Телефонувала боржникам своїм, а вони мені сказали, що не можуть відключити, бо пандемія. Завтра я приїду, зараз в мене інші справи", - заявляє телефоном голова ОСББ.

Новини Миколаєва: почалося примусове відключення боржників від водопостачання

Новини Миколаєва: почалося примусове відключення боржників від водопостачання

Люди дивуються діям голови і міркують, як жити без води.

Таких, як це ОСББ, у Миколаєві з десяток. У пандемію, коли позбавляти людей комунальних послуг заборонили, перестали сплачувати 30 відсотків абонентів. Борг за воду у місті перевищив 130 мільйонів гривень.

"Розхолодження наших абонентів призвело до цієї ситуації, ми не можемо своєчасно сплачувати наші борги за електроенергію. Ми можемо перейти на постачальника останньої надії. Що це означає – що електроенергія для нас здорожчає іще майже наполовину, може призвести до зупинки підприємства" - пояснює директор КП "Миколаївводоканал" Борис Дуденко.

Тож розпочали рейди з відключення. Тепер, кажуть, аби воду знову дали, треба не лише погасити борг, але й сплатити за роботу аварійної бригади.

Читайте також:

Російська агресія: Україна звернулась до ООН та Європарламенту

Під Дніпром затримали чоловіка, який в інтернет-клубі на комп'ютері власноруч створив собі COVID- сертифікат

"Я не повинен брехати": чому ми кажемо неправду і що з цим робити

Наступна публікація