Посадіть у себе в саду цю квітку – цвістиме без поливання: що відомо про нолану

Посадіть у себе в саду цю квітку – цвістиме без поливання: що відомо про нолану

Нолана / Фото: Фото з відкритих джерел

Нолана або чилійський дзвоник – це надзвичайно витривала і дуже гарна квітка, яка тішитиме око навіть за мінімального догляду.

Головна особливість цієї рослини полягає в тому, що вона не потребує поливання. Попри це нолана квітне і тішить око своїми яскравими барвами протягом усього літнього сезону. Квіти починають з'являтися вже в перші теплі дні, а тому саме спекотний період стає справжнім бумом її цвітіння.

Нолана – однорічна рослина, яка вирізняється трубчастими квітами, що нагадують поєднання іпомеї з крученим паничем. Проте головною її відмінністю від цих квітів є те, що належить вона до пасльонових, тобто є родичкою баклажанів і картоплі. Батьківщиною нолани є Перу та Чилі, а у світі налічується близько 89 видів цієї рослини. Нолану можна назвати справжнім символом витривалості, адже вона може квітнути в найспекотнішу погоду, витримуючи посушливий клімат.

Нолана: правила вирощування

Нолана або чилійський дзвоник / Фото: Фото з відкритих джерел

Чилійський дзвоник не любить тіні, тому сіяти його треба на сонячних ділянках свого саду. Квітка може терпіти напівтінь, хоча не буде так рясно квітнути, як на сонці. Особливо люблять світло молоді рослини. Тому якщо вчасно не висіяти розсаду, дуже важливо забезпечити їй максимальне освітлення, щоб паростки могли зростати.

Специфічних вимог до ґрунту нолана не має. Для неї важливо лише, щоб земля була добре дренованою і легкою. Їй мало підходять важкі й масні чорноземи. Такі краще перед висіванням розвести гравієм чи піском.

Нолана – це пустельна рослина, а тому їй не подобаються вологі ґрунти. На таких вона хворітиме і навіть може загинути. Поливання рослина практично не потребує, їй вистачить літніх дощів. До корисних речовин у землі їй також байдуже – аби було якомога більше сонця.

Найпоширенішими шкідниками цієї рослини є павутинний кліщ і попелиця, від яких нолану можна захищати так само, як й інші квіти. Висівайте її безпосередньо у ґрунт у дні, коли вночі температура стає більш-менш плюсовою. Однак якщо ви хочете отримати квітнення протягом усього літа, краще висівати на розсаду на півтора місяця раніше, а потім вже висаджувати у відкритий ґрунт. Між рослинами зберігайте відстань 20-30 см. Пізніше нолана буде самозасіватися, тож не хвилюйтеся.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація