Джуліані заявив, що послів США в Україну "призначав" Сорос

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Джуліані заявив, що послів США в Україну "призначав" Сорос

Associated Press

За словами адвоката Трампа, фінансист впливав на посадові рішення щодо чотирьох дипломатів.

Кандидатури чотирьох послів США в Україні визначав і просував на посади американський фінансист Джордж Сорос. Таку заяву особистого адвоката президента Дональда Трампа Руді Джуліані поширює журнал New York.

Видання посилається на слова Джуліані, сказані ним в інтерв’ю після повернення з України в першій частині грудня. На думку адвоката, Сорос контролював й останню дипломатку – Марі Йованович. "Всі чотири посли були ставлениками Сороса. І він користується послугами агентів ФБР", - вважає Джуліані.

Нагадаємо, довкола президента США Дональда Трампа розв’язався скандал, пов'язаний з Україною. Видання The Washington Post повідомило про скаргу американського розвідника проти Трампа через розмову американського лідера з іншим іноземним лідером та дану Трампом  "тривожну обіцянку". Одним з політиків, з яким міг говорити глава Сполучених Штатів, називали президента України Володимира Зеленського. Згодом видання The Washington Post із посиланням на джерела повідомило, що Трамп під час розмови саме із президентом України Володимиром Зеленським тиснув на нього і вимагав розпочати розслідування проти компанії Burisma, якою керував син Джо Байдена - його конкурента на президентських виборах 2020 року. Також Трамп нібито наказав заморозити 400 мільйонів доларів військової допомоги для України за тиждень до телефонного дзвінка. 

У Конгресі США звинуватили Трампа у тиску на Україну та закликали опублікували стенограму розмови президентів Сполучених Штатів та України. Обидві сторони на це погодилися. 24 вересня голова Палати представників США Ненсі Пелосі ініціювала старт процедури імпічменту Трампа. Сам він назвав ситуацію, що склалася, "президентським харасментом". 

25 вересня Білий Дім оприлюднив стенограму розмови Трампа та Зеленського. Повний текст перекладу дивіться на ТСН.ua.

Вже 26 вересня американська розвідка оприлюднила текст скарги на президента США Дональда Трампа. Як і повідомляли ЗМІ, вона справді стосується розмови Трампа та президента України Володимира Зеленського та тривалого тиску, який, на думку розвідника, вчиняли США щодо України для особистих цілей американського президента. ТСН.ua розповів основні моменти доносу на Трампа - серед них інформація про неоднозначні контакти української сторони з Джуліані, скасування візиту Пенса до Києва та спроби Білого дому приховати все це.

Наступна публікація