Перейти до змісту
Росія заблокувала заяву Ради Безпеки ООН щодо Лівії

Москва наполягала поширити заклик на всіх учасників конфлікту в Лівії.

Росія заблокувала заяву Ради Безпеки ООН із закликом до всіх збройних формувань, що виступають на боці "Лівійської національної армії" (ЛНА) генерала Халіфи Хафтара, припинити наступ на Триполі.

Голосування щодо ухвалення проекту заяви відбулося в неділю, 7 квітня, повідомляє інформаційна агенція AFP.

За даними неназваних джерел агенції в дипломатичних колах, Москва наполягала на тому, щоб заклик припинити бойові дії, який містив запропонований Великою Британією проект документа, поширити на всіх учасників конфлікту в Лівії. Натомість внесений британцями текст заяви закликав решту сторін конфлікту лише до деескалації. Відповідні зміни до формулювання документа, на яких наполягали росіяни, не підтримали США.

Зазначимо, що у ніч на 6 квітня за підсумками закритого засідання Радбез ООН виступив із заявою для преси, в якій вимагав від ЛНА припинення бойових дій. Згодом Велика Британія запропонувала 15 країнам-членам Радбезу ООН більш формальний текст документа.

Тим часом сутички між вірними генералові Хафтару загонами та силами визнаного ООН уряду загострилися. Увечері 7 квітня речник ЛНА повідомив про перші авіаудари сил Хафтара по передмістю Триполі. Своєю чергою, військові уряду національної єдності Лівії почали контрнаступ у відповідь на атаку ЛНА на Триполі. Під час операції "Вулкан гніву" всі міста повинні бути "звільнені від незаконних бойовиків", заявив у Триполі представник уряду Мохаммед Гнуну. Водночас, за даними міністерства охорони здоров'я Лівії, від початку наступу сил ЛНА на Триполі загинула вже 21 особа.

Відео Загострення в Лівії: повстанці беруть штурмом столицю Тріполі

Жертвами військових сутичок уже стала щонайменше 21 людина, серед них і лікар з організації Червоний Хрест. Ще кілька десятків осіб отримали поранення. З 2011 року Лівія перебуває в політичній нестабільності. Офіційна влада переконана, що бойовики намагаються здійснити переворот. З епіцентру протистояння нині терміново евакуйовують мирних жителів та іноземців.  

Загострення в Лівії: повстанці беруть штурмом столицю Тріполі

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин