У Парижі завершилася зустріч радників лідерів "нормандського формату"

Дата публікації
Перегляди
5920
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Парижі завершилася зустріч радників лідерів "нормандського формату"

Фото: Associated Press

Переговори тривали понад 8 годин.

У Парижі завершилися переговори політичних радників лідерів “нормандського формату” -  представники України, Німеччини, Франції та Росії зустрілися в Єлисейському палаці.

Про це повідомляють російські ЗМІ з посиланням на диппредставництво РФ у Франції.

Перша більш ніж за рік очна зустріч представників усіх чотирьох країн тривала понад 8 годин.

Як відомо, на цих переговорах Україну представляв керівник Офісу президента Андрій Єрмак, Росію - заступник глави адміністрації Путіна Дмитро Козак. Спільної пресконференції не передбачено, про подробиці переговорів учасники зустрічі повідомлять кожен зокрема.

Сьогоднішню зустріч радників лідерів "нормандського формату" керівник Офісу президента назвав "реанімацією" самого "нормандського формату".

За словами керівника ОП, відбулася "непроста, але змістовна розмова" з "багатьма суперечностями". Проте у сторін є бажання продовжити переговори. Відновлення роботи "нормандського формату" Єрмак назвав "потужним сигналом".

Заступник голови адміністрації російського президента Путіна Дмитро Козак, який представляв Росію на зустрічі радників лідерів "нормандської четвірки” заявив, що сторони зійшлися на тому, що режим перемир'я на Донбасі має дотримуватися безумовно.

Також він  зауважив, що тема саміту лідерів країн “нормандського формату” сьогодні не обговорювалася, оскільки існують нерозв'язні протиріччя щодо реалізації Мінських угод.

"У нас відбулася непроста розмова, але, можливо, перша така відверта розмова для того, щоб провести інвентаризацію всіх проблем, пов'язаних з реалізацією Мінських угод", - сказав Козак.

Політрадники "нормандської четвірки" узгодили спільне комюніке, яким підтримали сталий режим припинення вогню на Донбасі. За словами представника України на переговорах, очільника Офісу президента Андрія Єрмака, це перший документ який вдалося узгодити на такій зустрічі починаючи з грудня 2019 року. 

У форматі політрадників лідерів "нормандської четвірки" не обговорювалися питання щодо ситуації на кордонах навколо України та агресивних намірів Кремля. 

За повідомленнями закордонних ЗМІ, на цій зустрічі Київ могли підштовхувати до прямих перемовин з бойовиками так званих "ДНР" та "ЛНР". Але Єрмак раніше заявив, що жодних прямих переговорів із сепаратистами не було і не буде.

Востаннє нормандська четвірка збиралися взимку 2019 року на рівні лідерів чотирьох країн.

Наступна зустріч представників "нормандського формату" відбудеться через 2 тижні у Берліні.

Нагадаємо, президент Франції Емманюель Макрон підтвердив свій намір провести переговори у п'ятницю, 28 січня, з російським лідером Володимиром Путіним, під час яких він планує обговорити свій варіант деескалації кризи в Україні. 

Читайте також:

Наступна публікація