В Ізраїлі розповіли, скільки коштувало відбиття атаки БпЛА Ірану

В Ізраїлі розповіли, скільки коштувало відбиття атаки БпЛА Ірану

Відбиття масованої атаки Ірану із застосуванням сотень дронів і балістичних ракет / Фото: Associated Press

За словами колишнього генерала ЦАХАЛу, собівартість відбиття атаки для Ізраїлю перевищує витрати Ірану на її організацію вдесятеро.

Відбиття масованої атаки Ірану із застосуванням сотень дронів і балістичних ракет стало Ізраїлю в 4-5 млрд шекелів (1-1,3 млрд дол.).

Про це сказав генерал запасу ЦАХАЛу і фінансовий радник колишнього начальника штабу Рам Амінах в ефірі Ynet Studio.

Іранські дрони переважно збивала авіація, а для знищення балістики використовували ракети Arrow. Знищення однією експерт оцінив у 3,5 млн дол.

Водночас чистий бюджет ЦАХАЛу 2023 року становив 60 млрд нових шекелів. Амінах зазначив, що ці суми необхідно знати, щоб розуміти здатність Ізраїлю захищатися від наступних подібних масованих атак, які виснажують ППО більш дешевою зброєю.

Нагадаємо, Ізраїль поки не підготував відповіді на масований ракетний удар Ірану. В Тель-Авіві зібрався військовий кабінет, де вищі ізраїльскі чини мали ухвалити остаточне рішення – чи бити та як саме бити у відповідь.

Тим часом майже всі ракети та дрони, якими Іран атакував Ізраїль 14 квітня, були перехоплені та не досягли своєї цілі, що свідчить про потужну та багаторівневу протиракетну оборону Ізраїлю і його союзників.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація