Європарламент оголосив надзвичайний кліматичний стан: що це означає

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Країни ЄС мають якомога швидше визначити свою стратегію із досягнення вуглецевої нейтральності.

28 листопада депутати Європарламенту ухвалили резолюцію про надзвичайну ситуацію з кліматом.

Документ ухвалили 429 голосами проти 225. Ще 19 парламентарів утрималися.

Як зазначає Deutsche Welle, захід має скоріше символічний характер, і ухвалений напередодні 25-ї конференції зі зміни клімату, яка має відбутися 2-13 грудня в Іспанії.

Законодавці рекомендували Єврокомісії простежити, аби всі ухвалені Брюсселем законодавчі та бюджетні ініціативи повністю відповідали меті Паризької угоди – не допустити глобального потепління на понад 1,5 градуса за Цельсієм.

Депутати також закликали всі країни ЄС до 2020 року поступово скоротити пряме і непряме фінансування підприємств, що використовують у своїй діяльності викопне паливо.

В резолюції Європарламент також закликав ЄС якомога швидше позначити свою стратегію із досягнення кліматичної нейтральності. Не пізніше 2050 року вона має бути позначена в рамках Рамкової конвенції ООН про зміну клімату.

Разом з цим депутати звернулися до нової глави Європейської комісії Урсули фон дер Ляйен – її закликають до 2030 року включити в майбутнє єдиного європейського екологічну угоду мету скоротити викиди парникових газів на 55%.

Раніше нова глава Єврокомісії обіцяла розробити такий документ протягом свого мандата. Також вона говорила про намір Брюсселя протягом наступних 10 років виділити на захист клімату 1 трлн євро. Поки що у бюджеті ЄС на 2020 рік на ці цілі заплановано 589,6 млн євро – на 5,6% більше, ніж роком раніше.

Європейська комісія вже пропонувала поставити мету вийти на нульові викиди до 2050 року - Європейська Рада досі не підтримала це через супротив Польщі, Угорщини і Чехії.

Наразі в Європі понад тисяча адміністративних одиниць оголосили "кліматичний надзвичайний стан", і закріпили захист довкілля як пріоритет для роботи місцевих органів влади. Так, у вересні відповідне рішення ухвалив парламент Австрії. В Німеччині такі рішення ухвалено низкою міст. 2019 року до цього руху долучились також міста Ірландії, Португалії та Франції. У світі першими кліматичний надзвичайний стан оголосили міста в Австралії (2016 року), США (2017 року) та Канаді (2018 року).

Також генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш у серпні під час саміту G7 у Франції оголосив "надзвичайну кліматичну ситуацію". Гутерріш заявив, що 2015-2019 роки, швидше за все, стануть найспекотнішими роками за всю історію метеоспостережень.

Зазначимо, останнім часом інформаційний простір сповнений різноманітними апокаліптичними передбаченнями щодо майбутнього людства та згубних наслідків кліматичних змін – починаючи від того, що їжі стане замало, до неминучого затоплення міст унаслідок збільшення рівня моря та повалення людської цивілізації. Що не так з більшістю прогнозів про зміни клімату та які з них правдиві - читайте у матеріалі ТСН.ua.

Відео Орел пролетів над Альпами з камерою і зафільмував, як кліматичні зміни руйнують льодовики

На кадрах, знятих орланом-білохвостом, видно, що крижані шапки над Альпами тануть. І відбувається це одразу у кількох європейських країнах. Орел Віктор вже пролетів над територіями Італії, Німеччині, Швейцарії, Австрії та Франції, продовжити польоти його доглядачі планують і цього тижня.  

Орел пролетів над Альпами з камерою і зафільмував, як кліматичні зміни руйнують льодовики

Залиште свій коментар

Вибір редакції