Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Буковині нашвидкуруч латають дамбу, через яку може піти під воду ще кілька сіл

На Буковині нашвидкуруч латають дамбу, через яку може піти під воду ще кілька сіл

Люди хочуть змінити русло і відвести стрімку течію.

Поки на Буковині оговтуються від першого наступу стихії, як загрожує новий - на річці Черемош, це у Виржицькому районі, руйнується дамба.

Про це повідомляє журналіст ТСН Валерій Кузнєцов.

Стрімка течія, яка несла з собою каміння та уламки дерев підмила берег, гребля обвалюється просто на очах. І якщо вона остаточно зруйнується- вода піде на людські оселі.  Таким чином під загрозою затоплення опинилось село Слобода Банилів, Банилів і ще кілька хуторів.

Місцеві разом з рятувальникам поспіхом укріплюють дамбу. Зрізають гілля дерев, обмотують їх дротом, величезні оберемки кидають у річку, зверху кидають мішки зі щебенем та відсівом. Таким чином хочуть змінити русло і відвести стрімку течію.

Кілька днів тому тут вже прорвало одну дамбу. Як наслідок затопило хати у селі Банилів. Вода стояла всюди - у будинках та обійстях. Люди самотужки вигрібали мул із осель. У деяких дворах вода і досі стоїть, її відкачують помпами. Про компенсацію людям поки нічого не говорять.

Відео Паводки на Прикарпатті та Буковині: 12 сіл заблоковані, а Черемош загрожує затопити ще кілька

На Прикарпатті у Верховинському районі 12 сіл досі залишаються заблокованими. Знімальна група ТСН намагалася до них дістатися, але дороги  перекриті через зсуви ґрунту. А на Буковині нова загроза підтоплення. Там екстрено укріплюють греблю, яка стримує ріку Черемош. Гребля під загрозою руйнування, і, якщо вона таки обвалиться, у низині затопить одразу кілька сіл.

Паводки на Прикарпатті та Буковині: 12 сіл заблоковані, а Черемош загрожує затопити ще кілька

У сільраді додають, таких великих паводків можна було уникнути. Раніше у Банилові чергувала спеціальна бригада, яка регулювала напрямок води у разі потужної течії. Нині цих фахівців розпустили і  дамбу підмиває чи не щороку. А цьогорічна велика вода- просто знесла її.

І от тепер люди бояться, що така сама історія повториться і з іншої греблею, на Черемоші, тож роботи з укріплення не припиняються.

Залиште свій коментар

Вибір редакції