Смертоносна хвороба. Як Україна готується протидіяти коронавірусу

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Київ планує евакуювати з Китаю близько 60 українських громадян.

В Україні поки що не підтверджено жодного випадку зараження коронавірусом, однак українські медики та системи цивільного захисту готуються до протидії новому коронавірусу.

За словами українського прем'єр-міністра Олексія Гончарука, лікарні зобов'язали провести навчання з оперативного прийняття потенційних пацієнтів, заражених новим коронавірусом.

"Лікарні повинні підготуватися до можливого випадку захворювання, визначити потребу в ліках та обладнанні", - зауважив прем'єр-міністр у своєму Telegram-каналі.

У світі станом на 6 лютого вже зареєстровано понад 28 тисяч лабораторно підтверджених випадків нової коронавірусної інфекції 2019-nCoV, яку вперше було виявлено в Китаї. Від цього коронавірусу вже померло 565 людей. Про це пише DW.

Українські авіакомпанії тимчасово припинили пряме авіасполучення з КНР, а українські туроператори, як повідомлялось раніше, терміново повернули з Китаю українських туристів. Після прибуття в аеропорт "Бориспіль" усім туристам в літаках поміряли температуру.

25 українських громадян опинилися разом з іншими 3700 пасажирами в карантині на борту круїзного лайнера Diamond Princess після того, як щонайменше в 20 пасажирів цього судна було виявлено новий коронавірус. Diamond Princess зараз стоїть біля берегів Японії поблизу міста Йокогама.

Повернення затягується

Станом на кінець січня цього року в Китаї на консульському обліку посольства України в КНР, а також генеральних консульств в Шанхаї та Гуанчжоу перебували 592 громадяни України, з них 57 осіб залишаються в провінції Хубей, звідки розповсюдився новий коронавірус і де нині діє карантин. Такі дані навело посольство України в КНР.

До України з Китаю виявили бажання повернутися близько 60 українських громадян, повідомив керівник директорату громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я України Андрій Скіпальський. Міністерству інфраструктури доручили організувати їхнє повернення.

"Поки що немає ані дати, ані технічного вирішення, як саме це відбуватиметься. Всі очікують, що це станеться на наступному тижні", - сказала DW речниця Міністерства інфраструктури Оксана Герасимова.

А от для китайських студентів, які навчаються в Україні, але зараз перебувають у Китаї, продовжили канікули й українському Міністерству освіти доручено розробити для них дистанційне навчання.

Плейлист 182 відео Смертоносний коронавірус з Китаю

Світом шириться новий вірус з Китаю. Інфіковано понад 500 осіб.

Смертоносний коронавірус з Китаю

Німецькі тест-системи

Аби швидко реагувати на можливі випадки захворювання на новий коронавірусу 2019-nCoV, Україна закупила тест-системи, які дозволять проводити відповідну лабораторну діагностику. В МОЗ повідомили, що набори розроблені в Німеччині й дозволяють проводити лабораторну діагностику та достовірно визначати коронавірус. За словами Андрія Скіпальського, цих тест-систем вистачить для визначення інфекції у 25-30 випадках. Поки що вони будуть перебувати в Києві у лабораторії Центру громадського здоров'я.

Також Україна очікує надходження цих тест-систем від Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) як гуманітарної допомоги. Ці тест-системи планують передати в регіони.

"Діагностика здійснюватиметься винятково у випадках, що відповідають епідеміологічному й клінічному визначенню, відповідно до рекомендацій ВООЗ. Це поїздки до КНР у провінцію Хубей упродовж останнього місяця, наявність ознак ГРВІ", - пояснив керівник Директорату громадського здоров'я МОЗ України.

Також Скіпальський зауважив, що МОЗ веде переговори з виробниками і дистриб'юторами хірургічних масок для забезпечення оптових і роздрібних мереж цими масками. Адже, за словами Скіпальського, зараз спостерігається дефіцит хірургічних масок в Україні.

Що таке коронавірус

Вірус, який схожий на застуду, але, на відміну від неї, дуже швидко вражає легені й інші органи, розпочався з ринку морепродуктів у китайському місті Ухань. Нині сам ринок зачинений і огороджений поліційною стрічкою, а у місті активно відбуваються заходи із знезараження. Посилено контроль в аеропортах не лише Китаю – Таїланд, Австралія та Японія ретельно стежать за пасажирами. 

Відомо, що вірус з китайського Уханя належить до великої родини коронавірусів. Розповсюдження хвороби розпочалося з ринку тварин. Вірус передається повітряно-крапельним шляхом тваринам, людям. Спалах вірусу припав на найгірший час - святкування китайського Нового року. Адже саме цього тижня громадяни Піднебесної активно мандрують - приїжджають на свята до родичів як всередині країни, так і з-за кордону. 

26 січня стало відомо, що смертоносний коронавірус з Китаю може передаватися в інкубаційний період, коли людина навіть не підозрює, що вона хвора. Інкубаційний період триває від одного до 14 днів. 

30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Що таке вірус, коронавірус з Уханя інфографіка
ТСН.ua

 

Вибір редакції