Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У двох померлих в Івано-Франківській області підозрюють коронавірус

В лікарні, де нещодавно померли від пневмонії дві жінки, очікують на результати аналізів.

В Івано-Франківській області повідомили про дві ймовірні смерті від нового коронавірусу COVID-19. Обидві померлі — жінки. В обласній лікарні чекають на результати дослідження. Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на заступника директора Департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА Володимира Чемного.

Одна з жінок, 65-річна мешканка села Чукалівка, померла 23 березня. Головний державний санітарний лікар області Руслан Савчук повідомляє, що вона не була за кордоном та не контактувала з тими, у кого виявили коронавірус. Перші симптоми у хворої з'явилися 17 березня, однак від госпіталізації жінка відмовилася. За три дні її доправили у важкому стані до лікарны.

Другій померлій 60 років, мешкала вона в селі Надвірна. Нині в її чоловіка виявлено двобічну пневмонію з підозрою на коронавірус.

Лікар зазначив, що більшість медзакладів області отримали експрестести, що значно спростять виявлення нової коронавірусної інфекції.Дослідження проводитимуть безкоштовно та при наявності симптомів. Нині на результати досліджень в обласній Івано-Франківській лікарні очікують 47 хворих.

Нагадаємо, спалах коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом.

Залиште свій коментар

Вибір редакції