Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Криму зафіксовані численні утиски прав УПЦ КП - правозахисники

Переслідування відбуваються через проукраїнську позицію релігійних громад.

В анексованому РФ Криму утискаються права релігійних меншин, зокрема Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП), повідомляють в Українській Гельсінській спілці з прав людини, пише "Інтерфакс-Україна".

"Порушень прав людини стає все більше на півострові. Зокрема, ми спостерігаємо згубну тенденцію порушення прав і тиск на релігійні меншини. Одне з таких релігійних меншин - це Українська православна церква Київського патріархату на території Криму", - сказала під час прес-конференції у вівторок, 9 жовтня, юрист Української Гельсінської спілки з прав людини Анастасія Мартиновська.

Вона підкреслила, що фактором переслідування УПЦ КП в Криму є проукраїнська позиція та небажання перереєструватися за російським законодавством.

Архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент своєю чергою заявив, що від початку 2014 року у Криму було зареєстровано 46 релігійних громад, два братства, один монастир і 25 священиків. "Нині, по суті, у нас залишилося 9 приміщень, у яких ми здійснюємо богослужіння. Це все пристосовані приміщення, куплені від 2000 по 2014 рік і оформлені безпосередньо під управлінням Кримської єпархії. І на сьогодні залишилося 5 священиків", - розповів він.

За словами архієпископа, УПЦ КП в Криму не перереєстрована, "це була принципова позиція по діяльності церкви на території Криму".

Архієпископ додав, що управління Кримської єпархії за допомогою адвокатів веде чотири позови проти РФ: два стосуються Міноборони РФ і два - щодо майна у Сімферополі.

Раніше у РПЦ жахали "насильницьким захопленням" храмів і монастирів після надання Україні томосу. Проте глава УПЦ КП Патріарх Філарет розповів про долю Києво-Печерської лаври та інших храмів після отримання томосу. За його словами, рішення про перехід будь-якого храму УПЦ МП будуть ухвалювати релігійні громади лише шляхом голосування. "Ми принципово хочемо дотримуватися цього положення: ніякого насильства, а вільний вибір - або Українська церква, або Російська", - сказав Патріарх.

Нагадаємо, 7 вересня Вселенський патріархат призначив своїх екзархів, які будуть представляти Константинополь у Києві. РПЦ назвала це "безпрецедентним і грубим вторгненням на свою територію".

Після цього священний синод РПЦ на екстреному засіданні вирішив припинити участь церкви у роботі структур під головуванням Константинопольського патріархату. 

У понеділок, 17 вересня, екзархи Вселенського Патріархату на зустрічі з президентом Петром Порошенком повідомили, що Українська православна церква перебуває на фінішній прямій до створення автокефалії.

ВідеоНа Волині священик УПЦ МП відмовився відспівати дівчинку, хрещену в Київському патріархаті

Волинський священик відмовився відспівати 9-річну дівчинку з багатодітної ромської родини. Усе через те, що померла від раку дитина, хрещена була в Київському патріархаті, а батюшка в селі Озеро - з Московського. Щоби відспівати Регіну згорьованим родичам довелося їхати по панотця в сусіднє село.

На Волині священик УПЦ МП відмовився відспівати дівчинку, хрещену в Київському патріархаті

Залиште свій коментар

Вибір редакції