Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Журналістка Седлецька через суд оскаржує доступ ГПУ до її телефона

Засідання Апеляційного суду призначене на 14 вересня.

14 вересня об 11 годині відбудеться засідання Апеляційного суду Києва, де розглянуть скаргу головного редактора програми журналістських розслідувань "Схеми" Наталки Седлецької.

Адвокати журналістки вимагають скасувати ухвалу слідчого судді Печерського районного суду від 27 серпня 2018 року, якою надається тимчасовий доступ до інформації про дзвінки та їхню тривалість, смс-повідомлення та місцерозташування мобільного журналістки-розслідувачки Наталки Седлецької у період з 19 липня 2016 до 16 листопада 2017 років, передає "Радіо Свобода".

За словами захисників, для подання апеляційної скарги вони звернулися до Печерського суду за копією ухвали слідчого судді, який і надавав дозвіл прокуратурі. Однак там у видачі копії їм відмовили.

Раніше журналістка програми "Схеми" Наталія Седлецька дізналася, що ГПУ має доступ до дзвінків, СМС-повідомлень та геолокації її мобільного телефону у період від липня 2016 до листопада 2017. Її запросили до генерального прокурора Луценка для розмови за зачиненими дверима, проте Седлецька відмовилася, наголосивши, що такі розмови мають відбуватися публічно. Седлецька та низка інших журналістів є свідками у справі про можливе розголошення державної таємниці та даних досудового розслідування очільником НАБУ Артемом Ситником.

Згодом у ГПУ повідомили, що отримали доступ до інформації з телефону не лише Седлецької, а ще принаймні двох осіб як "можливих свідків. Відомо, що доступ мали до телефону журналістки Христини Бердинських. Дії ГПУ засудили у міжнародній правозахисній організації Transparency International, також занепокоєння висловили у ЄС та США.

Залиште свій коментар

Вибір редакції