Вітаміни, що можуть викликати рак: дослідження американських вчених

Вітаміни, що можуть викликати рак: дослідження американських вчених

Які вітаміни можуть викликати рак

Американські медики знайшли зв'язок між вживанням деяких вітамінів та підвищенням ризику виникнення раку легень.

Доцент Університету штату Огайо Теодор Браскі (Theodore Brasky) вважає, що вітаміни В6 та В12 здатні викликати рак легень, повідомляє Daily Express.

Відомо, що вітаміни групи B допомагають при підвищеній втомі, погіршенні зору, депресії, порушенні роботи нервової системи. Але, як зазначили дослідники, вони здатні викликати онкологічні захворювання.

Як вчені дійшли такого висновку? Як повідомляє Теодор Браскі (Theodore Brasky), вчені проаналізували дані 77 000 людей і зробили висновок, що через вживання B12 ризик розвитку раку легень зріс на 30%, а через вживання B6 - на 40%. «У чоловіків, які приймали понад 55 мікрограмів вітаміну В12 на добу, ризик виникнення раку легень був на 98 відсотків вищим, ніж у чоловіків, які не приймали вітаміни групи B», — розповів про результати досліджень вчений.

Ті, хто приймає ці вітамінні добавки, удвічі частіше хворіють на рак, а ті, хто ще й курить — утричі, а то й вчетверо, зазначив експерт. Тому особливо небезпечні вони для чоловіків, які палять.

Нагадуємо, що рак легень тривалий час може бути безсимптомним. На пізніших етапах хвороби людина може відчувати такі симптоми, як тривалий кашель, кровохаркання, біль у грудній клітці, що часто посилюється під час глибокого вдиху, кашлю, сміху, також задишку, осиплість у голосі, часті інфекції — такі як бронхіт, пневмонія та інші неспецифічні симптоми.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація