ЗСУ відбили частину територій на Харківщині – ISW (мапа)

ЗСУ відбили частину територій на Харківщині – ISW (мапа)

ЗСУ на бронетехніці / Фото: Генеральний штаб ЗСУ / Facebook

Українські війська трохи просунулися на південний схід від Лук’янців.

Сили оборони України нещодавно відбили крайні території на північ від Харкова під час продовження російських наземних атак у цьому районі 23 травня.

Про це повідомляється у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Опубліковані 22 травня геолокаційні кадри демонструють, що українські війська нещодавно трохи просунулися на південний схід від Лук’янців (на північний схід від Липців).

Російські війська продовжували свої наземні атаки поблизу Липців. Російські джерела стверджували, що українські сили контратакували поблизу Липців і Глибокого (на північ від Липців).

Російські воєнні блогери стверджували, що армія РФ просунулась на глибину до 500 м біля Липців, однак аналітики не знайшли візуального підтвердження цього твердження.

Головнокомандувач ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський заявив, що російські війська перейшли до активної оборони у напрямку Липців.

23 травня окупанти продовжували наземні атаки у Вовчанську та на його околицях, але підтверджених змін на лінії фронту не було. Російські мілблогери стверджували, що загарбники просунулися до Вовчанська на глибину до 400 м, проте в ISW не знайшли візуального підтвердження цієї заяви.

Інший відомий російський воєнний блогер заявив, що бої у Вовчанську стають позиційними.

Як повідомив Сирський, у Вовчанську російські війська зараз "зав’язли" у вуличних боях, незважаючи на початкові тактичні успіхи. Ворог зараз перекидає резерви до цього району з інших операційних напрямків.

Аналітики також повідомили, що російські війська продовжували наземні атаки поблизу Стариці (на південний захід від Вовчанська). Джерела в РФ стверджували, що їхні війська відбивали контратаки Сил оборони України у Вовчанську.

Читайте також:

Мапа боїв на Харківщині за 23 травня / Мапа: ISW

Нагадаємо, як повідомив Сирський, після перших незначних успіхів на Харківщині противник повністю зав’яз у вуличних боях за Вовчанськ. Наразі ворог з різних напрямків перекидає резерви, щоб підтримати активні штурмові дії.

▶ На YouTube-каналі ТСН можна переглянути за цим посиланням відео: Головне за 23 травня: Сирський про ситуацію у Вовчанську, масована атака по Харкову

Читайте також:

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Наступна публікація