Космічний експеримент, який колись врятує Землю: NASA запустило місію проти астероїда

Космічний експеримент, який колись врятує Землю: NASA запустило місію проти астероїда

Фото: Associated Press

Згідно з комп’ютерними розрахунками, у найближчі століття зіткнення з астероїдом нашій планеті не загрожує.

NASA та SpaceX запустили спеціальний космічний корабель, який має зіштовхнутись з небесним тілом і теоретично змінити його траєкторію руху.

Про це 24 листопада йшлося в сюжеті ТСН.19:30.

Корабель вилетів напередодні з авіабази Ванденберг в Каліфорнії. Він має подолати понад 10 мільйонів кілометрів і орієнтовно наприкінці вересня наступного року на швидкості 24 тисячі кілометрів за годину врізатися в астероїд "Діморфос". Конкретно цей астероїд жодним чином не загрожує Землі, а був обраний ціллю NASA, бо його добре видно з наземних телескопів і за зіткненням  буде зручно спостерігати. Воно  повинно не зруйнувати астероїд, але  змінити його орбіту. Вартість місії понад 330 мільйонів доларів. Згідно з комп’ютерними розрахунками, у найближчі століття зіткнення з астероїдом нашій планеті не загрожує, втім астрономи кажуть, мінімальні шанси на це завжди залишаються.

Новини світу: NASA та SpaceX запустили космічний корабель, щоб той зіткнувся з астероїдом

Новини світу: NASA та SpaceX запустили космічний корабель, щоб той зіткнувся з астероїдом

"Що ми побачимо, змінивши та замірявши зміни орбіти – ми отримаємо найголовніше – потужність імпульсу, переданого астероїду. В умовах реальної загрози, це буде найголовніше питання, якої сили має бути поштовх, щоб відвести небесне тіло, враховуючи його розмір та швидкість", - зазначив представник NASA Томас Цурбухен. 

Нагадаємо:

За даними NASA, на початку грудня до Землі наблизиться великий астероїд завдовжки близько 330 метрів, а це більше, ніж висота Ейфелевої вежі в Парижі – 300 метрів.

Читайте також:

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Наступна публікація