Виконав мрію дитини, що помирала: історія вчителя з Дніпра, який викладає у лікарнях

Дата публікації
Перегляди
7909
Час на прочитання
3 хв
Поділитись:
Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Viber
Виконав мрію дитини, що помирала: історія вчителя з Дніпра, який викладає у лікарнях

Євген Кравченко

До кожного зі своїх учнів педагог шукає підхід, аби бути не лише вчителем, але й підтримкою. 

Учитель з Дніпра Євген Кравченко здійснив мрію дитини, яка помирала, підтримав братів із Бахмута, що дістали тяжкі опіки, допоміг переселенцю з Бердянська скласти випускний тест. Педагог став номінантом на премію Global teacher prize у категорії "Вибір серцем".

Про це йдеться у матеріалі кореспондентки ТСН Ольги Павловської.

Що відомо про Євгена Кравченка

Вчитель Євген Кравченко адаптує традиційне навчання для учнів "Школи супергероїв", аби зацікавити історією.

12-річний Даня зізнається — вчитель викликав його захоплення.

"Я був з другом. Він підійшов. Він нам почав розповідати про кістки динозаврів, чи є вони там чи ні. І ми почали з ним спілкуватися. З ним дуже класно, тому що він захоплює мене", — каже хлопчик. 

Креативні підходи вчителя до навчання у "Школі супергероїв" разом з учнями випробовує й кураторка премії Global teacher prize Наталія Мосейчук. Це щорічна національна премія для вчителів-агентів змін. На неї до 8 липня можуть податися самі педагоги, а також колеги, учні або батьки можуть запропонувати кандидатів. Окрема категорія — "Вибір серцем". 

"Цей педагог пішов до дітей, у яких дуже важке життя. Він пішов сам. І він не просто викладав їм урок історії, а він з ними спілкувався про війну, про те, якою Україна буде далі. Розумієте? Коли ці діти сприйняли його за свого. І мене це надзвичайно розчулило", — каже кураторка премії Global teacher prize, ведуча ТСН Наталія Мосейчук. 

Наталія Мосейчук

"Викладав історію у загальноосвітніх школах і у приватному ліцеї. Та коли дізнався про "Школи супергероїв" у лікарнях, де викладають для маленьких пацієнтів, погодився не вагаючись", — розповідає Євген. 

"Людяність. Я думаю, що бачити людину в дитині — це найголовніше", — каже вчитель Євген Кравченко. 

Євген Кравченко

Педагог здійснив мрію 10-річного Дениса, який помер

Свого першого учня у "Школі супергероїв" він не може забути. Десятирічний Денис боровся з онкохворобою і мав єдину мрію. 

"Його найбільшою мрією було — знати історію України, історію Єгипту, знати все про піраміди. Але ми розуміли, що ця дитина скоро відійде на хмаринки. І Євген ходив кожного дня до цього хлопчика, з ним навчався біля ліжка, розповідав йому історію, пройшов з ним весь Єгипет, пройшов війну. На жаль, Дениса не стало. Але після цього місія Євгена, його суперсила збільшилася", — каже Наталя Жилінська, керівниця "Школи супергероїв". 

"Звичайно, бувало, що нахлинало. Бувало, що і сльози. Але я розумів, що це потрібно. Якщо це потрібно, тим паче такій дитині, я хотів дати максимально. Я був зворушений, наскільки велика памʼять дитини. Мабуть, назавжди він буде в мене в серці і ці історії, які ти йому переповідав", — каже Євген Кравченко. 

Він викладає у двох лікарнях Дніпра. І до кожного зі своїх учнів шукає підхід, аби бути не лише вчителем, але й підтримкою. 

"Брати з Бахмута. Вони прибули до опікового відділення. З опіками. Пʼятикласники. Вони намагалися розповісти і іноді розповідали доволі страшні речі. І ти мав це зрозуміти, вислухати, дати якусь підтримку, якесь розуміння того, що зараз все добре, зараз вони в безпеці", — каже педагог. 

Євген Кравченко

Переможців премії Global teacher prize, зокрема, й у категорії "Вибір серцем" назвуть 5 жовтня. 

▶ На YouTube-каналі ТСН можна переглянути за цим посиланням відео: Новини ТСН за 12 червня 2024 року | Новини України

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація