Чи зміниться фіксований курс гривні до долара: відповідь НБУ

Чи зміниться фіксований курс гривні до долара: відповідь НБУ

Фото: УНІАН

Національний банк України зберігатиме фіксований курс, доки бачитиме, що переваги від цієї фіксації перевищують недоліки такого курсового режиму.

У Нацбанку наразі не бачать причин для зміни позиції щодо фіксованого курсу гривні до долара, тому така політика триватиме.

Про це повідомила пресслужба НБУ.

"Наразі Національний банк не вбачає потреб у додатковому курсовому коригуванні. Водночас належних передумов для повернення до змінного курсу наразі немає", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що рішення щодо регулювання валютного ринку під час воєнного стану мають на меті забезпечити баланс між сприянням економічній діяльності та запобіганням непродуктивного відпливу капіталу.

Як вважають в НБУ, фіксація курсу дала змогу утримати макроекономічну стабільність і контрольованість цінової ситуації, а валютні обмеження - забезпечити критичні потреби економіки без суттєвої шкоди для валютного ринку.

Нагадаємо, Національний банк України від 21 травня скасував обмеження на встановлення курсу, за яким банки можуть продавати готівкову іноземну валюту клієнтам. 

Якщо раніше курс не мав відхилятися від офіційного більш ніж на 10%, то тепер йдеться про ринковий курс. Також скасовано аналогічні обмеження на встановлення курсу, згідно з яким банки списують із рахунків клієнтів кошти у гривні, якщо клієнти розраховуються гривневими картками за кордоном.

Раніше стало відомо, що Національний банк України зберігатиме фіксований курс, доки бачитиме, що переваги від цієї фіксації перевищують недоліки такого курсового режиму.

Заморожена гривня: чи відпустить Нацбанк її у вільне плавання?

Заморожена гривня: чи відпустить Нацбанк її у вільне плавання?

Читайте також:

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
4038
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація