Підказки долі: як обрати свій шлях

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

"От якби тоді я залишилася з ним, а не пішла (дурепа!), як феєрично і казково склалася б життя!" "А раптом, якщо б я звернулася до іншого лікаря, батько залишився б живим?" "Ех, треба було не поспішати звільнятися, тоді б і кар'єра інакше склалася!" Жаль про незроблені в минулому доленосні вибори або зроблені, але неправильні, здатні отруїти багато років. Як зрозуміти, відчути, що цей шлях твій? Як навчитися помічати знаки долі?

Найкраще з можливого

Останнім часом психотерапевти підтримують ідею про те, що більшість людей, усвідомлено належать до вибору, вибирають найкраще з можливого. Принаймні, ті, хто, ретельно зважує всі за і проти, не спить ночами, пише на аркуші всі "за" і "проти", радиться з друзями і близькими. Так що не мучте себе даремно. Ви все зробили правильно. Тим більше що страждати роками про неправильно вибраний життєвий маршрут непродуктивно і шкідливо для здоров'я – і психічного, і фізичного.

Народна мудрість не дасть збрехати: "Шкодувати про минуле – все одно, що плювати в майбутнє". Ірина Руденко психологиня, біоенергетикиня київського центру "Сотіс", дохідливо пояснює, чому: "Постійне повернення до минулого, сумніви: а чи вірно був зроблений вибір, знеструмлює нас в сьогоденні. Минуле не змінити. Шкодуючи про втрачені можливості, людина ніби розпадається на частини, якісь окремі фрагменти застряють в минулому, в результаті вона втрачає себе. І потім закон тяжіння ніхто не скасовував: ми стаємо тим, на чому фокусуємо увагу. Зациклення на ілюзіях капсулює силу душі в "болісне тіло". Немає сил рухатися, з життя йдуть зміни і події, в душі панують хаос і постійне напруження. Болісне тіло руйнує усвідомленість і радість". Найбільш правильно в цій ситуації – сказати собі спасибі за все, що було, не заглиблюючись у подробиці. Пробачити минуле, припинити боятися майбутнього, і намагатися жити душею: не просто плисти за течією, а вибирати те, що хочеться пережити.

Закрити гештальт

Незроблені вибори схожі на відкриті вікна в комп'ютері: висять, вантажать, займають оперативну пам'ять і гальмують робочий процес. Треба все-таки їх закрити у будь-який спосіб. Людям, схильним до жалю, варто повернутися (якщо це можливо) і спробувати зробити те, що, на їхню думку, втрачено. Хоча б для того, щоб переконатися: відбулися вибори були всього лише ілюзією. Але це дуже дієві ліки від марного жалю. Другий роман з першим коханням, як і запізнілий секс з колишнім колегою, рідко виправдовує очікування. Ми ж схильні ідеалізувати людей з минулого.

Читаємо знаки

Припустимо, ми завжди вибираємо найкраще з можливого. Але на порозі вибору все-таки хотілося б отримати підтвердження власної правоти, переконатися, що внутрішній компас вказує вірний напрямок. На роздоріжжі Ірина Руденко радить чуйно дослухатися до рухів душі. Якщо думка про зміни дає приплив сил і енергетичне піднесення, відчувається натхнення, рухаючись в цьому напрямку, ми отримуємо на шляху позитивні знаки: важливу інформацію, книжку, зустрічаємо потрібну людину, навіть випадково почутий рядок з пісні виявляється в тему – це той самий доленосний вибір. "Душа завжди точно знає, чого хоче, – впевнена Ірина Руденко. – Якщо йдеш до своєї мети через двері, перешкоди долаються легко, будь-яка праця не в тягар, і, здається, що допомога надходить звідусіль. Але, якщо думаючи про вибір доводиться себе вмовляти, переконувати, з'являється відчуття дискомфорту – це не ваш шлях".

Визначаючись з власним вибором, варто запитати себе: "Як буде ліпше?" і "Як я хочу?". Зазвичай виявляється правильним другий варіант. Наочна ілюстрація – вибір у піцерії начинки для піци. Кращою з точки зору фігури і здоров'я, звичайно, буде дієтична (в ідеалі – взагалі піти з піцерії і обмежитися салатиком), але більше задоволення і приємних емоцій зазвичай отримуєш від тієї піци, якої по-справжньому хочеться – так-так, з калорійними ковбасками і беконом! Принцип начинки застосуємо і до доленосних рішень: вибирайте те, чого хочеться, а не як буде ліпше – не помилитеся. І пообіцяйте собі не шкодувати про зроблений вибір – яким би нелогічним і несподіваним він не виявився.

Ольга Лєтова

Читайте також: Хочу і буду: як тренувати силу волі

Залиште свій коментар

Вибір редакції