Байден підтримує заявки на вступ Фінляндії та Швеції до НАТО

Дата публікації
Перегляди
4162
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Байден підтримує заявки на вступ Фінляндії та Швеції до НАТО

Джо Байден / Фото: Associated Press

Президент США Джо Байден, попри Хорватію та Туреччину, підтримує вступ Фінляндії та Швеції до Північноатлантичного альянсу.

Джо Байден сподівається, що відповідна процедура відбудеться швидко, і зі свого боку він зробить усе можливе.

Про це повідомляється у Білому домі.

"Я щиро вітаю і рішуче підтримую історичні заявки Фінляндії та Швеції на членство в НАТО і розраховую на співпрацю з Конгресом США та нашими союзниками у НАТО, щоб швидко перетворити Фінляндію та Швецію на найсильніший оборонний союз в історії", - наголосив Байден.

Разом з тим, президент США вважає, що вступ двох скандинавських країн до НАТО принесе користь всьому трансатлантичному альянсу.

"Приєднавшись до НАТО, Швеція та Фінляндія зміцнять нашу оборонну співпрацю і принесуть користь всьому трансатлантичному альянсу. Разом із нашими союзниками НАТО Сполучені Штати збережуть активні навчання та присутність у регіоні Балтійського моря. Поки розглядаються їхні заявки на членство в НАТО, Сполучені Штати будуть працювати з Фінляндією та Швецією, щоб зберігати пильність щодо будь-яких загроз нашій спільній безпеці, а також стримувати та протистояти агресії чи загрозі агресії", - зазначив Байден.

Водночас, поки США підтримують вступ двох скандинавських країн до НАТО, Хорватія та Туреччина виступають проти цього.

Читайте також:

Наступна публікація