Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Коронавірус крокує Європою: хвороба дісталася Португалії

Коронавірус крокує Європою: хвороба дісталася Португалії

Обох інфікованих доправили до лікарні в Порто.

Португалія зареєструвала перші два випадки нового коронавірусу.

Про це 2 березня заявив чиновник міністерства охорони здоров’я, повідомляє телеканал SIC.

Зазначається, що один випадок був виявлений у чоловіка, який нещодавно їздив до Італії, а ще один - у чоловіка, який повернувся з Іспанії.

Одного з пацієнтів ще чекає зустрічний аналіз.

Станом на 2 березня коронавірус зафіксували на усіх континентах світу, крім Антарктиди. Недуга, окрім материкового Китаю, звідки все і почалося, дісталася вже до 66 країн світу і забрала життя 3048 людей. Понад 88,9 тисячі людей інфіковані.

Серед європейських країн найбільший спалах коронавірусу виник в Італії, де станом на 2 березня до 34 зросла кількість жертв від COVID-19 та ще 1694 людини захворіли.

Коронавірус у країнах світу станом на 13:00 2 березня
ТСН.ua

Нагадаємо, спалах вірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Плейлист 236 відео Смертоносний коронавірус з Китаю

Світом шириться новий вірус з Китаю. Інфіковано понад 500 осіб.

Смертоносний коронавірус з Китаю

Залиште свій коментар

Вибір редакції