Латвія визнала Росію країною-спонсоркою тероризму

Латвія визнала Росію країною-спонсоркою тероризму

Дата публікації
Перегляди
1987
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Латвія визнала Росію країною-спонсоркою тероризму

Сейм Латвії визнав Росію державою-спонсоркою тероризму. Він також офіційно закликав країни ЄС обмежити видачу віз громадянам РФ та Білорусії.

Так, 11 серпня Сейм затвердив заяву про те, що насильство Росії, яке спрямоване на мирне населення і здійснюється для досягнення політичних цілей є тероризмом, а сама Росія — державою, що підтримує тероризм. Латвія закликає "інші країни-однодумці" висловити таку ж думку, а також негайно призупинити видавання туристичних і в'їзних віз громадянам РФ та Білорусі.

Про це йдеться на сайті Сейму Латвії.

"Протягом багатьох років Росія підтримувала та фінансувала терористичні режими та організації різними способами — прямо та опосередковано — як найбільший постачальник зброї для режиму "Асада" в Сирії та як примусовий орган у таких справах, як отруєння сім’ї Скрипалів або збиття літака MH-17. В Україні Росія обрала подібну – жорстоку, аморальну та незаконну тактику, використовуючи неточну та міжнародно заборонену зброю та боєприпаси, націлюючись на цивільних осіб та громадські місця з непропорційною жорстокістю", — йдеться у повідомленні.

У заяві Сейму зазначається, що від початку повномасштабного нападу Росії на Україну 24 лютого дванадцять мільйонів українців були змушені залишити свої домівки, а понад п’ять мільйонів — покинути свою країну. Також зазначається, що за цей час низка правозахисних груп і міжнародних моніторингових місій повідомили про звірства, вчинені російськими збройними силами проти мирного населення України, включно з тортурами, зґвалтуваннями, вбивствами та масовим утриманням мирних громадян у так званих фільтраційних центрах, а також масових депортацій.

Парламентарі категорично засудили військову агресію Російської Федерації та широкомасштабне вторгнення в Україну, здійснене за підтримки та за участю білоруського режиму. Латвійська влада закликала ЄС та його партнерів терміново посилити та запровадити комплексні санкції проти Росії.

Нагадаємо, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба наголосив, що необхідно якнайшвидше визнати Росію державою-спонсоркою тероризму, оскільки з 24 лютого росіяни вчинили всі перелічені у Римському статуті злочини.

За його словами, визнання Росії спонсоркою тероризму накладе на неї додаткові санкції, поглибить міжнародну ізоляцію російського режиму та повністю зруйнує залишки репутації Росії на багато десятиріч.

Читайте також:

Члени Конгресу США вимагатимуть від Байдена визнати Росію державою-спонсоркою тероризму

Члени Конгресу США вимагатимуть від Байдена визнати Росію державою-спонсоркою тероризму

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1987
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація