В Узбекистані 18 дітей померли, отруївшись індійським сиропом від кашлю

В Узбекистані 18 дітей померли, отруївшись індійським сиропом від кашлю

Наразі таблетки й сиропи цього препарату зняли з продажу у всіх аптеках Узбекистану.

У Самарканді 18 дітей померли через гостру ниркову недостатність після приймання сиропу від кашлю "Док-1 Макс" індійської компанії Marion Biotech.

 Про це повідомила пресслужба МОЗ Узбекистану в офіційному Telegram-каналі.

При профільному відомстві створили робочу групу, яка провела службове розслідування з виїздом на місце. Внаслідок цього фахівці встановили, що причиною смерті неповнолітніх пацієнтів стало передозування препаратом "Док-1 Макс" під час домашнього лікування.

"Дослідження показало, що померлим дітям до надходження до стаціонару давали цей препарат вдома протягом двох-семи днів три-чотири рази на день від двох з половиною до п'яти мілілітрів, що перевищує стандартну дозу препарату для дітей", — пише пресслужба міністерства.

Усім дітям препарат давали без рецепта лікаря. Батьки самостійно вирішували використовувати протизастудний засіб, у деяких випадках через рекомендації фармацевта.

Основним складником препарату є парацетамол, проте сироп також містив токсичну речовину — етиленгліколь. Зазвичай він використовується у виробництві ліків у мікроскопічних дозах. Водночас у разі надмірного вживання етиленгліколь спричиняє незворотні зміни в організмі.

Загалом у місті зафіксовано 21 випадок отруєння препаратом.

Раніше повідомлялося, що в Індонезії 99 дітей померли після вживання сиропу від кашлю, тож країна змушена була призупинити продаж усіх сиропів і рідких ліків.

На початку жовтня ВООЗ опублікувала попередження щодо чотирьох сиропів від кашлю та застуди індійського виробництва. Їхнє застосування потенційно пов’язують із гострими ураженнями нирок та смертю 66 дітей у Гамбії.

Мавпяча віспа розповсюджується: ВООЗ оголосила найвищий рівень небезпеки

Мавпяча віспа розповсюджується: ВООЗ оголосила найвищий рівень небезпеки

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація