Неявка за повісткою: яке покарання ухилянтам передбачено в Україні

Неявка за повісткою: яке покарання ухилянтам передбачено в Україні

Фото: УНІАН

Покарання залежить від виду повістки.

Покарання ухилянтам в Україні передбачено залежно від виду повістки, яку вони проігнорували. Може бути адміністративна або кримінальна відповідальність.

Про це розповів НВ адвокат Віталій Гаделія.

Загалом є чотири види повісток:

  • на проходження строкової військової служби (зараз їх не видають);
  • на уточнення даних;
  • на проходження військово-лікарської комісії;
  • на прибуття на призовний пункт

Якщо призовнику вручили повістку на уточнення даних або проходження комісії, і він не з'явився - передбачена адміністративна відповідальність. Максимальний штраф - 8500 грн.  Він може бути призначений у разі повторного правопорушення, зокрема для посадових осіб на підприємствах.

"Наприклад, якщо керівник не передав повістку працівнику. Адже якщо представник територіального центру комплектування та соціальної підтримки прийде на підприємство і не застане того чи іншого працівника, то залишає повістку, і обов’язок її передати покладається на підприємство", - пояснив юрист.

Кримінальна відповідальність наступає для осіб, які пройшли медичну комісію, яких визнано придатними, вони отримали мобілізаційне розпорядження і не з'явилися. Максимальний термін - до 5 років позбавлення волі.

"Якщо двічі вручили особі повістку на уточнення даних, вона не явилась, і її двічі притягнули до адмінвідповідальності, то вже втретє можуть відкрити кримінальне провадження і намагатись притягнути до кримінальної відповідальності. Були такі рішення", - додав адвокат.

Нагадаємо, головний військком Києва відповів, чи законно роздавати повістки поза домашньою адресою: в магазинах, ТЦ та на блокпостах. Також він пояснив, для чого проводять рейди, під час яких роздають повістки порушникам комендантської години.

Втеча від повістки, пакети з повістками, підтримка війни в російських театрах - новини з мордору

Втеча від повістки, пакети з повістками, підтримка війни в російських театрах - новини з мордору

Читайте також:

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Наступна публікація