Чи піде Путін в новий наступ з Білорусі: експерт дав відповідь

Дата публікації
Перегляди
49к
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Viber
Чи піде Путін в новий наступ з Білорусі: експерт дав відповідь

Фото: Associated Press

Ігар Тишкевич розповів, як РФ створює навколо Білорусі "кокон небезпеки".

Президент Росії Володимир Путін тримає напруження біля кордону України з Білоруссю, щоб відтягувати з фронту резерви ЗСУ. Проте ознак підготовки повторного наступу РФ з території Білорусі наразі немає.

Про це розповів експерт Українського інституту майбутнього Ігар Тишкевич на Youtube-каналі ТСН.

Експерт пояснив, які ознаки будуть свідчити про підготовку до наступу військ Росії з Білорусі. За його словами, має бути отримана "політична згода Лукашенка, пропрацювання логістики, початок перекидання".

"Коли прийдуть перші відносно великі ешелони, можна відраховувати 3-4 тижні мінімум, щоб велика група військ зібралася. 20-25 тисяч угруповання, яке йшло на Київ, сьогодні вже нічого не вирішать", - зазначив він.

За словами Тишкевича, у РФ є обмеження із перекидання військ:

"Росія збирала так званий третій армійський корпус, біля 60 тисяч сумарно, стягували до різних ділянок кордону 1,5 місяці. Тут обмеження, зокрема в російської залізниці. Одна справа - перекинути 20-25 тисяч, друга - перекинути більше".

Експерт також зазначив, що в Білорусі "будуть більш потужні навчання, щоб Україна тримала свої резерви".

"Позавчора почали призивати резервістів до однієї з військових частин у Мачулищах. Але це ще не фінал. Будуть розгортати ще 2-3 частини, одну мотострілецьку бригаду, щоб Україна тримала свої резерви біля кордону", - сказав він.

Як пояснив Тишкевич, станом на сьогодні для РФ дуже важливо створити "кокон небезпеки" навколо Білорусі, щоб Україна саме тут тримала додаткові резерви:

"Війська стоять під Луцьком, а не під Лиманом. Це не є активна війна, але ця маніпуляція не дозволяє Україні діяти більш активно. Зважаючи, як Україна накопичувала засоби для контрнаступу, місяць стояння будь-якої бригади біля кордону з Білоруссю - це мінус одне визволене місто України".

Нагадаємо, що білоруський диктатор Олександр Лукашенко висловив готовність допомагати окупантам, але свою армію кидати в бій не квапиться.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Наступна публікація