Російські спецслужби шукають агентів у Канаді: гучні деталі від ГУР

Російські спецслужби шукають агентів у Канаді: гучні деталі від ГУР

Російські спецслужби шукають агентів у Канаді: в ГУР назвали мету / Фото: Getty Images

Шукають агентів, зокрема, за допомогою російськомовних засобів масової інформації у Канаді.

Федеральна служба безпеки РФ шукає агентів розвідки з інших країн у Канаді, аби запропонувати їм працювати на Москву.

Про це повідомили у Головному управлінні розвідки Міноборони України. 

ГУР МО України інформує — російська ФСБ у Канаді намагається знайти іноземців, які підтримують контакт із розвідками різних держав світу, та завербувати на службу Москві”, — заявили в ГУР. 

Там додали, що пошук агентів-двійників відбувається у середовищі іммігрантів з Росії та інших країн, які перебували у складі чи під впливом радянського союзу.

“Свої заклики кремлівська спецслужба просуває, зокрема, через російськомовні засоби масової інформації у Канаді”, — попередили у розвідці.

Так, наприклад, у березні 2024 року відповідне звернення ФСБ поширили у вигляді листівки-додатку до друкованого видання “Наша Канада” — це газета, яку безкоштовно розповсюджують у магазинах “європейських товарів”, російських ресторанах, метро, в окремих школах, лікарнях та житлових комплексах міста Торонто.

Цікаво, що вказане видання позиціонує себе продемократичним та антипутінським, однак може бути лише прикриттям та способом відвернення уваги місцевих безпекових структур, наголосили в ГУР. 

Нагадаємо, СБУ затримала псевдовійськового ЗСУ, якого РФ завербувала понад 20 років тому. Він саме намагався втекти, але тепер сяде довічно за все, що накоїв.

Читайте провідні новини дня:

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Наступна публікація