В чому росіяни обігнали ЗСУ: офіцер ТрО назвав переваги ворога

В чому росіяни обігнали ЗСУ: офіцер ТрО назвав переваги ворога

Ключові фактори для успіху на війні - офіцер висловив свою думку / Фото: Associated Press

Офіцер наголосив, що росіяни вчаться швидше, а їхній FPV-напрямок розвивається катастрофічними темпами.

Бійці ЗСУ не отримують зброю в належній кількості, а також втрачають перевагу перед ворогом через те, що командування не аналізує слабкі та сильні боки бойової тактики, а також не розробляє "план Б".

Про це сказав офіцер Сил територіальної оборони ЗСУ та інструктор мінометників Сергій Молодід в інтерв'ю "Новинарні".

Також, за його словами, російські окупанти вчаться швидше за бійців ЗСУ, адже командування РФ під час навчань оновлює методички й посібники.

За його словами, в "совковій" та авторитарній Росії - інший підхід. Там регулярно видають рекомендації, методички та актуальні посібники з тактики ведення бою.

"Роблять книжечки, в яких розкривають своїм бійцям нашу тактику і рекомендації по протидіях. Противник гнучкий. У них є найманці ПВК, які воюють, як хочуть. У них є цифрові "Мотороли" - звідки вони їх взяли?! FPV-напрямок розвивається просто катастрофічними темпами…" - зазначив інструктор.

Він навів приклад ситуації на напрямку Часового Яру, де українські бійці не отримують зброю в належній кількості. Під час спілкування з командиром мінометної батареї Сергій Молодід дізнався про катастрофічний брак боєприпасів.

"Він каже: "Дайте нам 100 мін на день - і ворог буде зупинений". А знаєш, скільки їм дають? Десять мін на день бою! Як їм виконувати поставлені завдання? Десять мін - це дві-три цілі, не більше", - розповів Молодід.

Ключові фактори для успіху на війні: думка офіцера

За словами інструктора, українські бойові підрозділи потребують аналітики проведених дій. Військовий вважає, що аналізувати бої варто не лише в разі провалу, а й успіху.

Технології

Також Сергій Молодід зазначив, що росіяни швидко обігнали ЗСУ в IT-рішеннях на фронті.

"В підрозділах уже всі налаштували роботу через Starlink, "Кропиву" (система ситуаційної обізнаності - ред.), стрими, дрони й таке інше. Але хто тепер пам’ятає, що робити, якщо це не працюватиме? Звикати до зручних технологій легко… Ворог знає про цю перевагу. І буде робити дії для того, щоб її нейтралізувати. А що ми робитимемо, коли ворог нейтралізує цю перевагу? От 2022 року ми мали перевагу в дронах, скидах і "Кропиві". А що зараз? Тепер у росіян перевага по дронах, і свій "Репей" для арти вони вже розробили теж", - пояснив інструктор.

Аналітика

Офіцер пояснив, що ЗСУ втрачають перевагу через те, що не аналізують свої слабкі та сильні сторони, однак усе ж є підрозділи, які розробляють "план Б", проте їх мало.

Комунікація командування з підлеглими

Ба більше, черговою проблемою є командування і відсутність кризової комунікації. Військовий припустив, що вище керівництво не хоче слухати та чесно спілкуватися з підлеглими, якщо щось йде не так, адже, за словами офіцера, бійці бояться доводити начальникам погані новини.

"Менталітет, небажання вчитися, визнавати помилки, совкові традиції - причини, чому аналіз проведених дій у нас не працює. Хоча методику аналізу проведених дій затвердили на рівні наказу ГШ ще 2017 року (наказ №4 від 04.01.2017). Треба вміти визнавати проблеми і власні помилки, чути підлеглих, вміти оцінити ситуацію та ухвалювати адекватні рішення. А не кричати матом на підлеглих щодня. Підлеглі мають не боятися командира, а боятися підставити командира. А у нас офіцери по закутках ховаються, коли командир у коридорі стоїть, щоб на очі не потрапляти зайвий раз. Звісно, є адекватні, але їх відсотків 20 від усіх…" - зауважив він.

Нагадаємо, військовий експерт розповів, що росіяни накопичують сили на півдні, і не виключено, що готуються там до активних боїв. Можливий і наступ на Запоріжжя.

Читайте також:

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Наступна публікація