Україна і Росія досягли прогресу в мирному плані: FT написала про 15 пунктів

Дата публікації
Перегляди
270к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Україна і Росія досягли прогресу в мирному плані: FT написала про 15 пунктів

Фото: Associated Press

Зокрема, Київ повинен відмовитися від амбіцій щодо вступу до НАТО в обмін на гарантії безпеки від США, Великої Британії та Туреччини.

Українська та російська сторони нібито домоглися на переговорах значного прогресу щодо попереднього мирного плану. На сьогодні цей план складається з 15 пунктів, пише Financial Times з посиланням на трьох учасників переговорів.

За інформацією видання, мирний план включає припинення вогню і виведення російських військ, якщо Україна оголосить про нейтралітет та піде на скорочення своїх Збройних сил.

Також у статті йдеться, що мирний план обговорюється з понеділка, 14 березня. Згідно з ним, Україна повинна відмовитися від амбіцій щодо вступу до НАТО і не розміщувати іноземні військові бази. В обмін на це українська сторона отримає гарантії безпеки від США, Великої Британії та Туреччини.

Видання водночас зазначає, що прийнятність західних гарантій для Росії може стати перешкодою для укладання мирної угоди, як і статус окупованих 2014 року Криму та Донбасу.

Financial Times з посиланням на коментар радника голови Офісу президента України Михайла Подоляка пише, що мирна угода в будь-якому разі включатиме виведення російських військ з територій, зайнятих від початку вторгнення 24 лютого 2022 року.

Водночас радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк прокоментував публікацію на Financial Times та уточнив, на що може погодитись Україна під час переговорів. "Financial Times опублікувала чернетку, яка демонструє запит російської сторони. І не більше. Українська сторона має свої позиції. Єдине, що ми підтверджуємо на цьому етапі, – це припинення вогню; виведення російських військ та гарантії безпеки від низки країн", - йдеться у дописі. 

Читайте також:

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Автор
Тетяна КурпітаТетяна Курпіта
Дата публікації
Перегляди
270к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація