Велика Британія готова передати заморожені російські активи Україні - Guardian

Дата публікації
Перегляди
1720
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Велика Британія готова передати заморожені російські активи Україні - Guardian

Фото: Associated Press

Уряд Великої Британії, слідом за Канадою, може конфіскувати заморожені російські активи у країні та передати Україні.

Наразі Велика Британія може призупинити російські активи відповідно до Закону про економічні злочини на 56 днів і подовжити призупинення ще на 56 днів. У цей період власник активу не може жодним чином отримати вигоду від активу.

Про це заявила міністерка закордонних справ Британії Елізабет Трасс, пише The Guardian.

За інформацією видання, міністерка закордонних справ Британії Ліз Трасс планує оголосити про плани конфіскувати активи росіян та передати їх Києву на конференції з обговорення принципів повоєнного відновлення України, яка відкривається сьогодні, 4 липня, у швейцарському Лугано.

"Я підтримую цю концепцію. Ми дуже уважно стежимо за цим. Канадці фактично щойно ухвалили закон, над яким ми працюємо спільно з Міністерством внутрішніх справ та Мінфіном, але я, безумовно, згодна з цією ідеєю. Нам просто потрібно опрацювати всі деталі цього питання", - сказала Трасс.

Очікується, що вилучені кошти можуть передати або приватним особам у вигляді відшкодування збитків, або українській владі.

За попередніми оцінками, близько 6,4 мільйона українців залишили країну, а ще 6-7 мільйонів громадян переїхали до західних частин України.

Міжнародний валютний фонд оцінив дефіцит платіжного балансу України до червня приблизно в 14,3 мільярда євро (15 мільярдів доларів).

Нагадаємо, Канада затвердила законодавство, яке дозволяє уряду конфіскувати підсанкційні російські активи а також продавати їх із подальшим спрямуванням надходжень від такого продажу на допомогу Україні. Відповідне рішення прийняв канадський Сенат.

Нові санкції проти Росії: про що домовилися на саміті Великої сімки 

Нові санкції проти Росії: про що домовилися на саміті Великої сімки 

Читайте також:

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Наступна публікація