Схоже на помсту: юрист про наслідки рішення щодо консульських послуг за кордоном

Схоже на помсту: юрист про наслідки рішення щодо консульських послуг за кордоном

Українські консульства перестали надавати послуги чоловікам призовного віку. Колаж ТСН.ua

Юрист наголошує, що не виправдовує і не захищає ухилянтів. Але через такі дії Україна може втратити десятки тисяч своїх громадян.

Позбавлення консульських послуг українських чоловіків за кордоном нагадує не ефективний захід для посилення мобілізації, а банальну помсту для ухилянтів, що виїхали з України.

Таку думку висловив юрист та правозахисник Олександр Павліченко у розмові з Марічкою Падалко та журналістками ТСН.

Юрист вважає, що взагалі закриття кордону для військовозобов'язаних чоловіків – це була неправильна дія, тому що вона була розрахована на досить короткий період війни, рік-півтора – не більше.

"Але коли війна триває два роки, два плюс, це може бути п'ять років, то оце закриття кордону вже видається нелогічним, це перше", – говорить Павліченко.

Що стосується заборони на консульські послуги закордоном, то, на його думку, такі дії були би логічними весною або влітку 2022-го року.

"Коли йшлося саме про те, щоб не було такого потоку ухилянтів і, відповідно, це було би застереженням... такою мірою, яка спрямована в майбутнє. Але ми зараз вже перебуваємо в третьому році широкомасштабної війни. І ці дії, які б мали виправдання на початку... на сьогоднішній день видаються трошки ірраціональними. І сам спосіб їх оформлення, те, як вони робляться – це скоріше схоже на намагання вчинити помсту до цієї категорії населення", – розмірковує гість ТСН.

Павліченко наголошує, що не виправдовує і не захищає ухилянтів. Але є ще одна проблема, про яку попереджають демографиУкраїна втратить десятки тисяч своїх громадян, які просто відійдуть від неї.

"Можливо, це не найгероїчніша група населення, але Україна не створила стимулів і мотивації... Це буде програш України і іміджевий, і в розумінні того, що Україна насправді не є зовсім правовою державою, якою вона себе проголошує", – підсумував юрист.

Нагадаємо:

▶ На YouTube-каналі ТСН можна переглянути за цим посиланням відео: 

ОБМЕЖЕННЯ консульських послуг ДЛЯ ЧОЛОВІКІВ! Юрист дав розгорнуті відповіді як це працюватиме 

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Наступна публікація