Через санкції ЄС росіянам загрожує дефіцит ковбас та сосисок

Автор
Ігор БережанськийІгор Бережанський
Дата публікації
Перегляди
5550
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Через санкції ЄС росіянам загрожує дефіцит ковбас та сосисок

Заборону на постачання штучних ковбасних оболонок із затверділих білкових та целюлозних матеріалів Євросоюз запроваджує з 10 липня 2022 року.

Через анонсовану ще на початку квітня заборону ЄС на постачання до Росії оболонок, необхідних для виробництва деяких ковбас та сосисок, російські м'ясопереробники попереджають про можливий дефіцит цих продуктів уже через 2-3 місяці.

Про це повідомляє російське видання РБК.

2021 року на частку ЄС припадало майже 73% імпорту ковбасних оболонок, які є необхідним компонентом для виробництва ковбасних виробів, оскільки надають їм форму та захищають від впливу навколишнього середовища. Серед найбільших постачальників були Іспанія, Німеччина, Франція, Бельгія та Польща.

Через введені ЄС санкції м'ясопереробні заводи у РФ найближчим часом зіткнуться з відсутністю в середньостроковій перспективі належного обсягу оболонок для різних видів ковбас. Російське виробництво не зможе повністю задовольнити попит, тож відсутність пакувальних матеріалів та компонентів для їхнього виробництва призведе до суттєвого скорочення асортименту ковбасних виробів.

Єдиний великий виробник багатошарової поліамідної оболонки у Ростові-на-Дону не має потужності для задоволення загальноросійського попиту, а найближчим часом зіткнеться з відсутністю компонентів для виробництва, більшість яких надходить з імпорту Європи. Вже сьогодні цей завод не має змоги виробляти деякі види оболонок для сосисок.

Колагенові оболонки, які використовуються у виробництві всіх видів ковбас, виробляє єдиний завод у Ленінградській області, який не покриває навіть 10% російського ринку і працює в основному на імпортній сировині.

Віскозно-армовані оболонки, які використовуються для виробництва варено-копчених, сирокопчених, в'ялених, шинкових ковбас і сирів і займають близько 60% російського ринку, надходять до Росії виключно з-за кордону (їх виробляють у США, Німеччині, Іспанії та Японії). Аналогічна ситуація з целюлозними оболонками для варених ковбас, які надходять із Німеччини, Іспанії та США.

У російських компаній, які встигли замовити оболонку до 9 квітня, запасів вистачить приблизно на три місяці, а потім може виникнути дефіцит та різке скорочення асортименту ковбасних виробів.

Дефіцит бензину може не зникнути і після завершення активних бойових дій

Дефіцит бензину може не зникнути і після завершення активних бойових дій

Нагадаємо, білоруські виробники цукру підвищать рівень відпускної ціни, щоб його не вивозили до Росії, де ціни вдвічі вищі й виник дефіцит. 

Читайте також:

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
5550
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація