Клюєв відповість за тепло в домівках українців

Перший віце-прем'єр-міністр має зробити все, аби теплопостачальні підприємства розрахувались за газ із "Газом України".

Прем'єр-міністр Микола Азаров дав доручення першому віце-прем'єр-міністру – міністру економічного розвитку і торгівлі Андрію Клюєву терміново вжити заходів щодо забезпечення розрахунків теплопостачальних підприємств із державною компанією "Газ України" за спожитий природній газ, повідомляє прес-служба Кабміну.

На сьогодні заборгованість теплопостачальних підприємств перед ДК "Газ України" за спожитий природній газ становить:

- за 2010 рік – 2,9 млрд. гривень (рівень розрахунків за цей період – 82%), в тому числі ПАТ "Київенерго" - 0,23 млрд. гривень).

- за 2011 рік – 3,9 млрд. гривень (рівень розрахунків за цей період – 67%), в тому числі ПАТ "Київенерго" - 1,2 млрд. гривень).

Питання заборгованості теплопостачальних підприємств є одним із пріоритетних, оскільки це загрожує вчасному початку опалювального сезону.

ДК "Газ України" неодноразово зверталася до Ради міністрів АР Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування та безпосередньо теплопостачальних підприємств з приводу незадовільних розрахунків останніх за спожитий природний газ, вимагаючи вжити всіх можливих заходів, спрямованих на погашення боргів за газ.

А також забезпечити своєчасну та у повному обсязі оплату використаних обсягів природного газу. Незважаючи на ці звернення, рівень оплати за спожитий природній газ залишається незадовільним.

Беручи до уваги вимоги законодавства України щодо постачання природного газу тільки за умови забезпечення його 100% оплати грошима (постанова Кабінету Міністрів України від 27.12.01 № 1729, Закон України "Про засади функціонування ринку природного газу" тощо), а також те, що газопостачання підприємствам комунальної теплоенергетики в опалювальному періоді 2011-2012 неможливе без повної сплати боргів за газ, прем'єр-міністр доручив терміново вирішити це питання.

У випадку невиконання відповідальними особами зазначеного доручення – вжити до них жорстких заходів адміністративного характеру.

Нагадаємо, що ще весною проблему погашення боргів в ПКЕ було винесено на розгляд уряду. В середині березня на селекторній нараді з керівниками регіонів перший віце-прем'єр Андрій Клюєв вимагав повного погашення енергетиками заборгованості за спожитий газ.

У випадку невиконання – загрожував персональною відповідальністю місцевим очільникам.
Дуже схоже, що напередодні опалювального сезону пану Клюєву наврядчи вдасться "вибити" з регіонів 4-мільярдну заборгованість.

Тому вже найближчим часом слід очікувати або регіональних кадрових рішень, або весь тягар відповідальності за зрив початку опалювального сезону впаде на першого віце-прем'єр міністра, який так і не стабілізував фінансову ситуацію у сфері комунальної енергетики, зазначили у Кабміні.

Читайте також:

У Луганську позбавили води 30 тис. мешканців

Щоб погасити борги "Нафтогазу", частину компанії продадуть

Проблемні банки заборгували клієнтам майже три мільярди гривень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: