НАТО офіційно запросило Фінляндію і Швецію до Альянсу

Дата публікації
Перегляди
4060
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Viber
НАТО офіційно запросило Фінляндію і Швецію до Альянсу

Фото: gettyimages.com

Лідери НАТО офіційно запросили Фінляндію та Швецію стати членами Північноатлантичного альянсу та погодилися підписати протоколи про вступ.

У НАТО вважають, що вступ Фінляндії та Швеції зробить "їх безпечнішими, НАТО – сильнішим, а євроатлантичний регіон – більш безпечним".

Про це повідомляє прес-службу НАТО.

"Ми підтверджуємо нашу відданість політиці відчинених дверей НАТО. Сьогодні ми вирішили запросити Фінляндію та Швецію стати членами НАТО та погодилися підписати Протоколи про вступ. За будь-якого вступу до Альянсу життєво важливо, щоб законні проблеми безпеки всіх членів Альянсу були належним чином вирішені. Ми вітаємо укладення тристороннього меморандуму між Туреччиною, Фінляндією та Швецією щодо цього. Приєднання Фінляндії та Швеції зробить їх безпечнішими, НАТО – сильнішим, а євроатлантичний регіон – більш безпечним. Безпека Фінляндії та Швеції має безпосереднє значення для Альянсу, в тому числі під час процесу вступу", - йдеться у декларації Мадридського саміту.

Нагадаємо, що після вторгнення РФ до України Швеція та Фінляндія оголосили про намір вступити до Альянсу.

Однак турецький лідер Реджеп Ердоган назвав Швецію та Фінляндію притулком для "терористичних організацій та наклав вето на їхнє приєднання. 

28 червня лідери Туреччини, Швеції, Фінляндії та генсек НАТО Єнс Столтенберг зустрілися у Мадриді. За підсумками зустрічі очільники МЗС трьох країн підписали тристоронній меморандум, який підтверджує, що Туреччина на Мадридському саміті цього тижня підтримає запрошення Фінляндії та Швеції стати членами НАТО.

Це війна за право диктувати умови у Європі – виступ Володимира Зеленського на саміті НАТО

Це війна за право диктувати умови у Європі – виступ Володимира Зеленського на саміті НАТО

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація