ВООЗ прагне пришвидшити пошук вакцини від коронавірусу

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Раніше обіцяли винайти ліки за півтора року.

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) має намір пришвидшити пошук вакцини для боротьби з легеневим захворюванням Covid-19, спричиненим новим коронавірусом.

Про це в середу, 12 лютого, заявив генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус після дводенного зібрання у Женеві близько 400 фахівців, яке було присвячене боротьбі із новим захворюванням, повідомляє агенція новин dpa.

Існують чотири потенційні варіанти вакцини, два з яких, сподіваються науковці, є багатообіцяючими, заявила своєю чергою головна наукова співробітниця ВООЗ Сумья Свамінатан. Вона прогнозує, що перші випробування вакцин на людях можуть бути проведені вже за три-чотири місяці, однак сертифікована вакцина, ймовірно, з'явиться лише за 18 місяців. До першочергових завдань, за словами Свамінатан, належить також розробка простіших тестів на виявлення інфекції.

Гендиректор ВООЗ Тедрос також зазначив, що кількість нових випадків захворювання через коронавірус стабілізувалася, але очевидне уповільнення поширення епідемії слід сприймати "з особливою обережністю". Спалах захворювання ще може піти в будь-якому напрямку, застеріг Тедрос.

Очільник ВООЗ розкритикував ситуацію з круїзним лайнером з Гонконгу Westerdam, який не захотіли приймати в кількох азійських портах, хоча немає жодних підтверджень наявності коронавірусної інфекції на його борту.

"Стигматизування окремих осіб чи країн може лише перешкодити нашій роботі", - наголосив Тедрос.

Тим часом лайнер, який вже тиждень не може пришвартуватися в азійських портах, погодилася прийняти Камбоджа. Westerdam має прибути в порт Сіануквіль уранці 13 лютого. Судно, яке вийшло з Гонконга 1 лютого, відмовилася приймати влада Японії, Філіппін, Гуаму, Таїланду та Тайваню через побоювання, що на ньому є заражені коронавірусом. На борту лайнера перебувають 1455 пасажирів та 802 члени екіпажу. За даними оператора корабля, компанії Holland America Line, всі вони здорові.

Загальна кількість померлих унаслідок зараження новим коронавірусом у материковому Китаї вже сягнула станом на 12 лютого 1113 осіб, а загальну кількість заражених китайська влада оцінює в понад 44 тисячі людей.

Нагадаємо, спалах вірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн. Двоє українців підхопили вірус на круїзному лайнері.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса.

Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передався і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Плейлист 86 відео Смертоносний коронавірус з Китаю

Світом шириться новий вірус з Китаю. Інфіковано понад 500 осіб.

Смертоносний коронавірус з Китаю
Що таке вірус, коронавірус з Уханя інфографіка
ТСН.ua

 

Вибір редакції