ЄС домовився про санкції проти Росії: деталі

Євросоюз ухвалив санкції проти Росії, до яких потрапляють 351 депутат Держдуми Росії та 27 фізичних та юридичних осіб.

ЄС домовився про санкції проти Росії: деталі

© ТСН.ua

Міністр закордонних справ Франції Жан Ів Ле Дріан заявив, що європейські міністри одноголосно домовилися про санкції проти Росії.

Про це інформує france24.

За його словами, пакет санкцій "дуже зашкодить Росії".

Своєю чергою, голова європейської дипломатії Жозеп Боррель уточнив, що під санкції Євросоюзу потрапляють 351 депутат Держдуми Росії та 27 фізичних та юридичних осіб. Ці санкції зазвичай передбачають заборону на поїздки та заморожування активів. Проте особисто президента країни-агресорки Путіна вони не стосуються.

За словами Борреля, санкції ЄС проти Росії будуть спрямовані на її владу і завадять країні отримати доступ до європейського капіталу та фінансових ринків.

Високий представник Європи із закордонних справ і безпеки запевнив, що "серйозні порушення Росії не залишаться без відповіді" і санкції — це лише частина цієї відповіді.

Згодом Жозеп Боррель "потролив" російських олігархів у своєму Twitter. Він заявив, що після введення санкцій можновладцям РФ доведеться забути про вечірки у Сен-Тропе, шопінг у Мілані та діаманти в Антверпені.

Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що ЄС працюватиме над швидким завершенням пакету санкцій.

"Росія сфабрикувала цю кризу (в Україні  — Ред.) і несе відповідальність за нинішню ескалацію", — зазначила вона.

За словами фон дер Ляєн, рішення Німеччини зупинити проєкт газопроводу "Північний потік-2" у Балтійському морі є абсолютно правильним.

"Північний потік-2" слід оцінювати у світлі безпеки енергопостачання для всього Європейського Союзу. Ця криза показує нам, що Європа все ще занадто залежить від російського газу", — вважає голова Єврокомісії.

Вона запевнила, що Європейський Союз єдиний і діє швидко: "Наші сьогоднішні дії є відповіддю на агресивну поведінку Росії. Якщо Росія продовжить загострювати цю кризу, яку вона створила, ми готові вжити подальших дій у відповідь".

Нагадаємо, що на тлі визнання "незалежності" ОРДЛО Росією канцлер Німеччини Олаф Шольц наказав Міністерству економіки країни зупинити сертифікацію російського газопроводу "Північний потік-2". 

Читайте також: 

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Пов’язані теми

Наступна публікація

Я дозволяю TSN.UA використовувати файли cookie